Ve Hakan Şükür aday oluyor

Ve Hakan Şükür aday oluyor
Ve Hakan Şükür aday oluyor
Ak Parti'den istifa eden Bağımsız Milletvekili Hakan Şükür, 7 Haziran'da yapılacak 2015 genel seçimlerinde İstanbul 3. Bölgeden bağımsız milletvekili adaylığı için başvuruda bulundu.

RADİKAL -  Ak Parti 'den istifa eden Bağımsız Milletvekili Hakan Şükür, İstanbul 3. Bölgeden bağımsız milletvekili adaylığına başvurdu. Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan İl Seçim Kurulu'na gelerek başvurusunu yapan Şükür adliye çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Şükür, "Ateş çemberinde Türkiye , çok zor günler yaşıyor. Bu ateşe su taşıyan bir karınca olmak her ferdin görevi sadece bizim değil. Milletvekili kimliğimle bugün tekrar 2015 seçimlerinde milletvekili olmak için bir mücadele içine gireceğim. 29. sıradayım. Tek duam milletime hizmetkar olmak" dedi.

Türkiye'de bir baskı rejimi olduğunu belirten Şükür, "İçinde bulunduğum durumda ise bunu kısmen yaşadım. Duygularımızı ifade edemediğimiz anlar oldu. Bu manada bağımsız olmanın herkesi kucaklamayı da beraberinde getirecek bir seçim olacağını düşünüyorum. Telekomünikasyon, telefon operatörleri bile siyasallaşmış, kurulan inanılmaz bir medya düzeni var. Devletin ceberut anlayışıyla insanların fikirlerini, bütün demokratik haklarını elinden alan bir anlayışa karşı mücadele etmek, mücadeleden kaçmamak adına bağımsız milletvekili oluyorum" diye konuştu.

SAVCI KİRAZ'IN ŞEHİT EDİLMESİ

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na rehin alındıktan sonra şehit edilen savcı Mehmet Selim Kiraz'a Allahtan rahmet dileyen Şükür, "Mehmet Selim Kiraz büyüğümüze kardeşimize nasıl derseniz deyin bu adliyede başına gelenleri biliyorsunuz. Tekrar Allah'tan rahmet diliyorum kendisine. Böylesine güvenli olduğu iddia edilen bir yerde ölüm oldu. Çocukları yetim kaldı. Adliyede güvenlik önlemleri bir hayli arttırılmış. Tabi ülkeyi bu duruma getirmek kimlerin işine yarıyor. Onu bir oturup düşünmek lazım" dedi.

"FUTBOLUN DA BU VESAYETTEN KURTULMASI İÇİN MÜCADELEYE GİRECEĞİM"

Vesayet altına alınmayan kurumun hemen hemen kalmadığını kaydeden Hakan Şükür, spor camiasında da aynı baskının bulunduğunu belirtti. Şükür, “Futbol da bu anlamda kendi içerisinde sessiz kalmamın sebebi belki buydu, siyasallaştığını görüyorsunuz. Yakın akraba, eş, dostlara bu vesayetin birer parçası olma görevi verilip istedikleri şekilde hareket ettirmek. Çünkü popülist bir alan çok büyük kalabalıklara hitap ediyorsunuz. Bu manada ülkemizin çok sevdiği bir alan olan futbolun da bu vesayetten kurtulması için mücadeleye gireceğimin de bilinmesini isterim" şeklinde konuştu. 

Her gün daha da özgürleşerek edep ve usul çerçevesinde insanların fikirlerini söyleyebilmesi gerektiğini ifade eden Şükür, “Burada ahlaki kurallar önemli. Her insan ahlaklıdır. Mühim olan denetleyen mekanizmaların, onları yöneten mekanizmaların da bu ahlaka sahip olması" dedi. Bir çok yolsuzluk soruşturmasının şimdilik kapatıldığını söyleyen Şükür, bunların takipçisi olabilmenin de bir görev olması gerektiğini söyledi.

"ÇOK ÖNEMLİ KİŞİLERDEN TEKLİF ALDIM"

Teklif alıp almadığı sorulan Şükür, “Çok değerli siyasetçiler, çok önemli kişilerden teklif aldım. Ama ben bu süreci, benim kararıma saygı duyulması, bağımsız olarak devam etmek istiyorum. İnşallah milletimin de bu iradeyi bize verirse onların temsilcisi olmak isterim" diye konuştu.

FENERBAHÇE OTOBÜSÜNE SALDIRI OLAYI

Fenerbahçe takım otobüsüne geçtiğimiz Cumartesi günü yapılan saldırı olayı sorulan Hakan Şükür, "Tabi ki inanılmaz üzücü çok derinden yaralayan bir şey. Eski bir sporcu olarak da takım içerisinde bir çok faklı olaya şahit olduk camlar kırıldı, bazı illerde farklı olaylar oldu ama bu çok farklı bir şey bu sebeple inşallah güvelik birimleri ortaya çıkartacaktır. İnsanlık dışı bir şey. Vicdanı körelmiş, başka amaçları olup ülkeyi farklı yerlere götürmek isteyen biri de olabilir. Hem sosyal medya hesabımdan hem de birkaç televizyon kanalından üzüntülerimi paylaştım. Ülkemizin güzide bir takımı Fenerbahçe." dedi.

"FENERBAHÇE ÜZERİNDEN BİR ŞEY YAPILMAK İSTENMEKTE Mİ?"

Fenerbahçe'nin etkileşimi çok yüksek bir takım olduğunu ifade eden Hakan Şükür, "Onun üzerinden bir plan var mı? sorusunun cevabı mutlaka bulunmalı ama yaşadığımız bu güvenlik zafiyetinin yaşandığı bu günlerde tüm birimlerin dağıtıldığı günlerde bunun ne kadar verimli olabileceği ile ilgili endişelerim var. Fenerbahçe üzerinden bir şey yapılmak istenmekte mi? bu bir sorudur. Bu soruya cevabı yetkililer mutlaka bulacaktır. Çünkü dediğim gibi etkileşimi çok yüksek bir takım Fenerbahçe. Olayın Dünyaya yansıması bunun kötü oldu. Bundan sonraki süreç nasıl olacak bilmiyorum ama hem Fenerbahçe camiasına hem spor camiasına futbol camiasına taraftarlarına böyle bir olaydan sonra daha üzücü şeyler karşılaşabilirdik Allah korusun. Biraz daha sağduyulu olmak lazım konuşmalarımıza dikkat etmemiz lazım belki spor sahalarında yöneticiler olsun futbolcular olsun hareketlerimize dikkat etmemiz lazım. Tekrar tekrar geçmiş olsun diyorum. İnsanlıkla alakalı bir şey bu herhalde onu kısmen bir taraf koyan insanlar halı hazırda mevcut olabilir" ifadelerini kullandı. Şükür açıklamanın ardından adliyeden ayrıldı. 

Hakan Şükür'den adaylık sinyali

Türkiye'de bir baskı rejimi olduğunu belirten Şükür, "İçinde bulunduğum durumda ise bunu kısmen yaşadım. Duygularımızı ifade edemediğimiz anlar oldu. Bu manada bağımsız olmanın herkesi kucaklamayı da beraberinde getirecek bir seçim olacağını düşünüyorum. Telekomünikasyon, telefon operatörleri bile siyasallaşmış ,kurulan inanılmaz bir medya düzeni var. Devletin ceberut anlayışıyla insanların fikirlerini, bütün demokratik haklarını elinden alan bir anlayışa karşı mücadele etmek, mücadeleden kaçmamak adına bağımsız milletvekili oluyorum" diye konuştu.

Hakan Şükür: Darbe dönemine hoş geldiniz!