Vekillik piyangosu!

Vekillik piyangosu!
Vekillik piyangosu!
Son anda sağlık sorunları nedeniyle çekilen başka bir aday yerine 10. sıradan milletvekili seçilen Şair Edip Berk, TBMM'ye ilk kez öğrenci iken mezuniyet balosu davetiyeleri dağıtmak için ziyaret etmiş. Berk, milletvekilliğine hazırlıksız yakalandığını belirterek, "Seçilince eşim 'Şimdi ne yapacağız' dedi" diye konuştu.

RADİKAL-HDP’nin Diyarbakır ’da rekor oyla 11 milletvekilinin 10’nu kazanmasının yankıları sürüyor. Milliyet'ten Namık Durukan ile Aziz Fidancı'nın haberine göre  son anda sağlık sorunları nedeniyle çekilen adaylıktan çekilen Adnan Cengiz’in yerine son dakikada aday yapılan Şair Edip Berk'e vekillik piyangosu vurdu. HDP Diyarbakır'da 11 vekilin 10'unu alınca Berk'te Meclis yolunu tuttu. Seçileceğine yönelik beklentisinin olmadığını, son ana kadar da milletvekili olmayı beklemediğini söyleyen HDP Diyarbakır Milletvekil Edip Berk, üç şiir kitabı yazdığını, siyasetin şiir yazmaya benzemediğini, seçim çalışmaları döneminde fark ettiğini söyledi.

EŞİ SORMUŞ 'ŞİMDİ NE YAPACAĞIZ?'
Seçim propaganda faaliyetlerini, “Halkla büyük aşk yaşadım” sözleri ile aktaran Berk, şöyle konuştu: “Yüz bin kişinin duygusunu aldım, yaşamına girdim. Büyük bir mutluluktu. Belki kötü bir şeydir ama milletvekili seçileceğim diye düşünmedim. Dün Sabah eşim, ‘ne yapacağız Ankara ’ya gidecek miyiz?’ dedi. Benim öyle bir planlamam olmadı. Benim için onurlu, mutluluk verici bir çalışmaydı.” Berk, Meclis’e yönelik duygularını şöyle aktardı: “Ben Meclis’e iki defa gitmiştim. Ankara’da Siyasal Bilgiler’de okudum. Mezuniyet balosunun davetiyelerini dağıtmak için gitmiştim. O zaman 40’a yakın siyasal mezunu vardı Meclis’te. Sadece öyle bir milletvekili odalarını dolaşıp davetiye bırakmıştım. Çok iz bırakmadı bende.”