Veysel Atasoy yaşamını yitirdi

Eski bakanlardan Veysel Atasoy, tedavi gördüğü Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi'nde dün vefat etti. Bir hastanede akciğer zarında kalınlaşma nedeniyle geçirdiği biyopsi sonrası enfeksiyon kapan Atasoy, İbni Sina Hastanesi'nde yoğun bakıma alınmıştı.

ANKARA - Eski bakanlardan Veysel Atasoy, tedavi gördüğü Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi'nde dün vefat etti. Bir hastanede akciğer zarında kalınlaşma nedeniyle geçirdiği biyopsi sonrası enfeksiyon kapan Atasoy, İbni Sina Hastanesi'nde yoğun bakıma alınmıştı. Atasoy, 'MRSA' denilen antibiyotiğe dirençli, çok az ilacın etkilediği bir mikrop kapmıştı. İbni Sina Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muhit Özcan, Atasoy'un beyninde kanamalar ve damar tıkanıklıklarına bağlı kalıcı hasarların giderilemediğini söyledi.
1947 yılında Zonguldak'ta doğan Veysel Atasoy, AÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olduktan sonra, çeşitli kurumlarda idarecilik, kaymakamlık, DPT'de genel sekreterlik görevlerini üstlendi. ANAP kurucu üyesi olan ve bu partide genel başkan yardımcılığı görevinde bulunan Atasoy, Devlet, Ulaştırma ve Enerji bakanlıkları yapmıştı. Atasoy'un cenazesi, yarın Kocatepe Camii'nde kılınacak öğle namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı'na defnedilecek.