Yakup Saygılı milletvekili seçildi mi?

Yakup Saygılı milletvekili seçildi mi?
Yakup Saygılı milletvekili seçildi mi?
Eski İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Yakup Saygılı, 2015 Genel Seçimleri için İstanbul'dan 2. Bölge'den bağımsız milletvekili adayı oldu. 7 Haziran seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte birçok kişi Saygılı'nın seçilip seçilmediğini merak ediyor. Peki Yakup Saygılı milletvekili oldu mu? İşte detaylar...

İstanbul Bağımsız Milletvekili Adayı Yakup Saygılı seçime 2. Bölge'den bağımsız olarak girdi. Sandıkların açılmasıyla elde edilen ilk sonuçlara göre Saygılı milletvekili olamadı.

Yakup Saygılı kimdir?

Yakup Saygılı (d. 1973; Berlin), 1987 yılında Polis Koleji’ne girdi. 1991’de Polis Akademisi’nde öğrenim görmeye başladı. 1995’te Ankara ’da Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görev aldı. 1996’da ise Başbakanlık Koruma Müdürlüğü’nde görevlendirildi. Ardından sırasıyla Ankara ve Diyarbakır’da Terör, Kaçakçılık ve Organize Suçlar ve Mali Suçlarla Mücadele birimlerinde görev aldı. Saygılı, 2005 yılında 2 yıl süreyle Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’nda ‘Uzman eğitici’ olarak AB ülkelerindeki polisleri eğitti. 2010 yılında İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube’sinde Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. 2012 Yılında ise şube müdürlüğüne terfi etti ve bu görevini 17 Aralık operasyonuna kadar yürüttü. Operasyonun ardından ise 18 Aralık'ta görevden alındı.