Yalçın Akdoğan: Erdoğan, sabaha kadar Gezi'ye gönderdiği ekipleri dinledi

Yalçın Akdoğan: Erdoğan, sabaha kadar Gezi'ye gönderdiği ekipleri dinledi
Yalçın Akdoğan: Erdoğan, sabaha kadar Gezi'ye gönderdiği ekipleri dinledi
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Gezi Parkı eylemlerinde, eylemcilerin arasına ekipler gönderildiğini ve Recep Tayyip Erdoğan'ın sabahlara kadar onları dinlediğini söyledi.

RADİKAL-Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Habertürk gazetesinden Kübra Par'a konuştu. Gezi eylemleri sırasında, eylemcilerin arasına ekipler gönderdiklerini ve Erdoğan'ın ekipleri sabaha kadar dinlediğini dile getirdi. Akdoğan, Gezi'ye destek veren gazetecilerin işten atıldığını iste kabul etmedi. 

 İşte o röportajın bir bölümü:

Gezi olaylarını AK Partili olmayan tabandan gelen bir tepki olarak değil de birilerinin yönlendirmesi olarak görmeyi tercih ediyorsunuz. Bu bir körlük değil mi?
Hiç öyle görmüyoruz. Gezi olaylarını ilk andan itibaren anlamaya çalıştık. Eylemcilerin arasına ekipler gönderdik. Tayyip Bey sabahlara kadar oradan gelen ekipleri dinledi. İyi niyetli olanları dinledik, anladık da, ama bu olayın üzerine başka bir şey inşa edilmeye çalışıldı. Orada bireysel gerekçelerle farklı bir protesto vardıysa bile örgütlü yapılar gelip üzerine çöktüler.

Gezi olayları otoriterleşmeye karşı bir tepki değil miydi?

Otoriteleşme iddiasının, eskiden çıkan 'gizli gündem', 'takiyye' gibi iddialardan hiçbir farkı yok. Hepsi kurgu, algı operasyonu ve psikolojik harekâttır. O zaman 'mahalle baskısı' diyorlardı, şimdi bunu diyorlar. Türkiye 'nin bölgesel bir aktör olması ve reel politikaya teslim olmaması bunları yaşamamızda etkili oldu. IMF'ye borcumuzu ödedikten 1 ay sonra bu olaylar patlak verdi. Tayyip Erdoğan değişmedi. 10 yıl önce de aynı şeyleri söylüyordu. Kimseye baskı yapılmıyor. Gazetecilerle ilgili çok konu oldu. Benim de ismim karıştı, ama alakam yok.

Bunca gazeteci neden işten atıldı o zaman?


Atıldığı da yok ki sadece yer değiştiriyorlar. Bugün Türkiye'de yüzlerce emekçi, fotoğrafçı, kameraman işten atılıyor, kayıt dışı çalıştırılıyor, maaşı ödenmiyor ama kimsenin sesi çıkmıyor. Beyefendi 100 bin lira maaşla bir yerden bir yere geçince olay oluyor. Bunun bizimle ilgisi yok.  Tayyip Erdoğan çoğunun adını bilmiyordur bile.


  http://www.radikal.com.tr/134438713443875

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bravo - user986363

  İkiyüzlülükte, arsızlıkta ve laf ebeliğinde artık bunlara şapka çıkarıyorum. En profesyonel tiyatrocu dahi bunlar kadar rol kesemez.

  takiyenin şahı RTE - sofronitsky

  Erdoğan yıllar önce belki 3 5 oy gelir diye belki AB'ye göz kırpmak için eşcinsellere de haklarını vermekten bile bahsediyordu. Takiyenin kitabı yazsı Erdoğan. Valla alırım bu işi daha iyi bilen yok.. https://www.youtube.com/watch?v=O-KoF-r7_O4

  Nasıl dinlediyse artık ...:-)) - citizen

  Korkudan tir-tir titreyerek dinlemiştir mutlaka ... Çünkü sanırım Tunus'a gitmişti gezi direnişi başladığı günlerde.., ne olur-ne olmaz diye...

  şekilde görüldüğü üzere - genco940

  Dinlendiğinden şikayetçi olanların aslında dinleyenler olduğunu anlamanın başka bir izah tarzı var mı?

  Atma Yalçın, din kardaşıyız... - brandywine06

  Ekipler göndermiş de, dinlemiş de...yahu adam Gezi başladı Fas'a gitti, bir türlü dönmedi, sebebi de bastırılsın da döneyim diye düşünmesiydi. Baktı ki bastırılmıyor, döndüğü zaman miting yapmak için AKP insanları topladı, Gökçek taksici, dolmuşçu, belediyede taşeron vb. insanları zorla getirdi, Erdoğan da havaalanından şehre gelene kadar 3 ayrı yerde miting yapıp çapulcular dedi. Siz unuttunuz da biz de mi salağız ki unutalım bunları? Ondan sonra ekip gönderdi, sabaha kadar dinledi, bu uydurmalara mı inanacağız, gözümüzün önünde olanlara mı? Alo Fatih'i de mi unuttuğumuzu sanıyorsunuz? Erdoğan Fatih efendiye telefon açıp kanalda geçen alt yazıyla ilgili fırçalamadı mı? Fatih de hemen değiştirmedi mi? Gazete patronlarına miting alanından seslenip kendisi aleyhine yazanlar için bunları hala ne tutuyorsun demedi mi? Hepimiz salak, bir tek siz mi akıllısınız? Hele bu Akdoğan iyice saçmaladı. Bakan değilken bu kadar konuşmuyordu da ondan akıllı görünüyordu herhalde.