Yalçın Akdoğan: Erdoğan'ı çözüm süreciyle ilgili açıklamaları talimattır

Yalçın Akdoğan: Erdoğan'ı çözüm süreciyle ilgili açıklamaları talimattır
Yalçın Akdoğan: Erdoğan'ı çözüm süreciyle ilgili açıklamaları talimattır
HDP'nin yaptığı son açıklamalarla çözüm sürecini zehirlediğini savunan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Cumhurbaşkanımız bu sürecin mimarıdır ve ona savaş açan bir yaklaşım kabul edilemez. Cumhurbaşkanının süreçle ilgili açıklamaları talimattır" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzleme Heyeti'ne karşı olduğunu açıklamış ve "Kürt sorunu yoktur, Kürt kardeşlerimin sorunları vardır" demişti.

RADİKAL - Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "Sayın Demirtaş'ın ve Kandil'in geçen hafta yapmış olduğu açıklamalar sürecin ruhuna uymuyor. Gelinen aşamanın hassasiyetlerine uygun düşmemiştir, adeta süreci zehirlemiştir, iklimi bozmuştur. Cumhurbaşkanımız bu sürecin mimarıdır ve ona savaş açan bir yaklaşım kabul edilemez. Bu sürece de bir fayda sağlamaz, öncelikle bunun bilinmesi gerekir. Sayın Erdoğan'ı kimse Çözüm Süreci'ne karşı gibi bir konuma da indirgeyemez" dedi.

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "Süreçte bir bilgilendirme eksikliği varsa bu bize aittir ve bunu telafi ederiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuda sözleri bizim için talimattır. Sayın Erdoğan herhangi biri değildir. Sayın Cumhurbaşkanımız hem Ak Parti 'nin Kurucu Genel Başkanıdır hem de bu siyasi hareketin lideridir. Onun pozisyonu, süreç açısından hayati önemdedir" diye konuştu.

Akdoğan şöyle devam etti:

"Ben daha önce yaptığım açıklamalarda halkın cumhurbaşkanını seçmesiyle birlikte yeni bir parametrenin sisteme girdiğini, zaten sürdürülemez hale gelen sistemin, bu yeni parametreyle daha da süreci zorlaştıracağını vurgulamıştım. Bu yüzden bu, kişilerden bağımsız bir sistem sorunudur. Sayın Başbakanımız da defaatle bunu vurgulamıştır, yeni anayasa bağlamında başkanlık sistemine vurgu yapmıştır. Seçim beyannamesi çalışmalarında da bu değerlendirilen önemli bir konudur."

Erdoğan'dan izleme heyeti açıklaması: Ben bu olaya olumlu bakmıyorum

Dolmabahçe fotoğrafındaki vekil: Erdoğan sürecin mimarı, İzleme Heyeti iptal olabilir!

HDP: İzleme Heyeti kırmızı çizgimiz değil!

Ezgi Başaran yazdı. "Arınç-Gökçek kavgasının gizlediği asıl nokta"


  http://www.radikal.com.tr/132129313212936

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Baldıran zehiri içecek olan siz değil miydiniz!!! - seyyah23

  Kürt sorunu yok diyeceksiniz, mutabakata varılan maddeleri red edeceksiniz,izleme heyetini kabul etmeyeceksiniz sonra da HDP ve Kandil'in açıklamaları süreci zehirledi diyeceksiniz. Sürecin kimin tarafından zehirlendiğini millet görüyor.Hem siz değilmiydiniz baldıran zehiri olsada bu yoldan asla taviz vermiyeceğiz diyen. Anlaşılan HDP'nin parti olarak secimlere girmesi ve barajı aşacak olması başkanlık sistemi getirme oyununuzu bozmuştur. Asıl mesele iktidarın elden gitmeye başlamış olması kavganızın asıl sebebi budur!!

  13 yıllık iktidar - user1002376

  13 yıldır iktidarda olacaksınız ama kötü gidişten hep başkaları sorumlu olacak. Ne kadar güzel. Halat kopunca intihar eden japon mühendis harakiri yapmış. O da yanlış ama istifa edecek kadar sorumluluk taşımak gerekir.

  anonim şirket gibi yöneteceksin - user1049208

  Devleti anonim şirket gibi yöneten reisin elemanı tabiki reisin emirlerine itaat edecektir yoksa maaşa zam işe son olur, sayın akdoğanı anlamak lazım biraz anlayış lütfen.

  bre akdağan - user1049208

  sayın akdağon devleti a.ş gibi yöneten patron sert çıkmış size galiba açıklamadan belli.

  sizi icin talimat olabilir - kocero 21

  tabiki destekliyeceksin sikiys aksini ispat et ,nasil koltugunla beraber ucuruma gidersin, C B sizin herseyiniz olabilir ama biz sizler gibi düsünmüyoruz.onun söyledikleri size emir veya talimat olabilir ama sadece sizlere

  Hep ikili oynamalar - user771112

  Birbirlerine muhalif konuştukları an hemen çark ediyorlar. Birgün birgünlerine uymuyor. Çözüm süreci falan yürütecek kapasite var mı bunlarda Allah aşkına