Yalçın Akdoğan HDP'ye saldırıları değerlendirdi

Yalçın Akdoğan HDP'ye saldırıları değerlendirdi
Yalçın Akdoğan HDP'ye saldırıları değerlendirdi
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan HDP'ye yönelik saldırıları için Twitter'dan açıklamalar yaptı.

RADİKAL - Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Adana ve Mersin’de HDP il başkanlıklarının bulunduğu binalara yönelik saldırılarla ilgili sorular üzerine, " Bugün HDP’nin Adana ve Mersin’deki seçim bürolarına saldırı olmuş. Kınıyoruz. Biz ilkesel olarak bu tür hadiselere karşıyız. Siyaset kurumuna, siyasi partiye bir saldırı varsa bu bütün siyaset kurumuna ve demokrasiye yapılmıştır. Bundan dolayı hep kınadık ve kınıyoruz. Yaralılara da geçmiş olsun diyoruz” dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan da Twitter 'dan yaptığı açıklamada ise "Adana ve Mersin'deki HDP bürolarına yapılan saldırıyı kınıyor, HDP'ye ve yaralı vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyorum. Seçim sürecine şiddet karıştırmaya çalışan provokatörlerin oyunu tutmamıştır, tutmayacaktır" değerlendirmesinde bulundu.


Ömer Çelik, HDP binalarına bombalı saldırıyı kınadı

Demirtaş'tan saldırı açıklaması: Daha coşkulu, daha moralli olacağız

HDP'li aday Bek'ten patlama yorumu: Öldürme amaçlıydı

Mersin'de 'bombalı çiçek' balkonda patladı, faciadan dönüldü  http://www.radikal.com.tr/136034213603428

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  mahir kaynak derdi ki - user1077937

  bu olay kime yarar

  Uyanık AKP - Selimserincan

  Bu olayların AKP siparişi olduğu hiç belli olmuyor bence :)

  hiç de inandirici ve samimi degil - user1079668

  basbakan yardimcisi simdiye kadar elinden geleni ardina koymadi, yok hdp baraji asmasin , yok bilmem ne , simdide geçmis olsun dileklerimi , bu suçlu psikolojisidir once yaptir sonra ozur dile oylemi ? hukumet olarak siz neden onlem almiyorsunuzda aksine polisler saldiranlarla beraberler , demekki korkuyosunuz !! elinizden geleni ardina koymayin ben bir turk olarak oyumu HDP veriyorum bu tutum ve davranislarinizla halka gina getirdiniz ! ben sizi kiniyorum !

  BEN DE SENİ KINIYORUM.. - ARAGORA

  Çünkü aleve sen ateşledin..Nasıl mı ?HDP barajı aşmazsa şahane olur ,diyerek..Yani birilerine mesaj verdin.Şimdi onlar da görevi yerine getiriyor..Onları cesaretlendiren azmettiren sen ve abindir...Bu timsah gözyaşlarını yemedik...

  Asla Diz cokmeyecegiz. - user858213

  Suleyman soylu ve cumurbaskani mutlu olmasinlar. Heryeri basimizada yiksaniz da bu Turkiye halklari size asla diz cokmeyecektir.

  sıfır - oféxan

  Ne yalan söyleyeyim o kadar '' HDP barajı aşarsa demokrasiye darbe olur'' söyleminden sonra hiç samimi gelmiyor söylemleriniz.

  Saldırılar - Canbaba68

  "Kendileri yapmıştır" şeklinde açıklama bekliyordum ama şaşırttı... Şiddetin sonu yok. HDP'ye saldırı sayısı 60'ı geçti. HDP kaynaklı saldırılar sıfır belkide süpheli bir tane var. Durum ortada.