Yalçın Akdoğan: 'Seçmen koalisyon istiyor' tezi çöktü

Yalçın Akdoğan: 'Seçmen koalisyon istiyor' tezi çöktü
Yalçın Akdoğan: 'Seçmen koalisyon istiyor' tezi çöktü
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, seçim sonuçlarını, "Seçmen koalisyon istiyor tezi çöktü. 'AK Parti, ANAP gibi çöküş dönemine girdi' diyenler, AK Parti'nin muhteşem geri dönüşünü anlamaya çalışmalı" sözleriyle değerlendirdi.

ANKARA – Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AK Parti Genel Merkezi önünde, 26'ncı Dönem Milletvekili seçiminin sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Akdoğan, "Seçmen koalisyon istiyor tezi çökmüş oldu. AK Parti için bazıları 'Gerileme dönemine girdi, duraklama dönemine girdi, ANAP gibi oluyor' gibi yakıştırmalar yapıyorlardı. Bu tezler de çökmüş oldu" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 1 Kasım genel seçiminin ardından AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK)'nu toplaması üzerine parti genel merkezine gelen Akdoğan, seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmede bulundu.

‘EMPATİ YAPMASI GEREKEN SADECE AK PARTİ DEĞİL’

7 Haziran'dan sonra ortaya çıkan 'Seçmen koalisyon istiyor' tezinin çöktüğünü öne süren Akdoğan, "Milletimiz ülkemizin geleceğine sahip çıktı. Bizler bugün MYK'da seçim sonuçlarını değerlendireceğiz. Hem 7 Haziran hem 1 Kasım ikisini birlikte değerlendirerek oy verenleri de vermeyenleri de doğru anlamaya çalışacağız. AK Parti olarak bizim başarımız zaten seçmenin verdiği mesajı doğru anlamaya çalışmaktan, kendimizi yenilemekten geçiyor. Diğer partilere de tavsiyemiz budur. Sadece seçmenle empati yapması gereken AK Parti değildir. Bütün partilerimiz seçim sonuçlarından dersler çıkarmaya gayret ederse seçmenin mesajını doğru anlamaya çalışırlarsa bu, Türk siyasetine kalite kazandırır. Milletimiz güven ve istikrarı tercih etti. Böylece 'Seçmen koalisyon istiyor' tezi de çökmüş oldu. AK Parti için bazıları 'Gerileme dönemine girdi, duraklama dönemine girdi, ANAP gibi oluyor' gibi yakıştırmalar yapıyorlardı. Bu tezler de çökmüş oldu. AK Parti muhteşem bir geri dönüşle Türkiye'nin gelecek umudu olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Hayırlı olsun" diye konuştu.

‘İKTİDAR ORTAĞI OLMA ŞANSINI TEPENLER TRENİ KAÇIRDI’

Akdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden paylaştığı mesajlarında ise şunları yazdı:

“AK Parti, ANAP gibi çöküş dönemine girdi diyenler, AK Parti'nin muhteşem geri dönüşünü anlamaya çalışmalı. AK Parti milletin gelecek umududur. İktidar ortağı olma şansını tepenler treni kaçırdılar. 'Seçmen koalisyon istiyor' tezi de çöktü. Millet istikrar için güçlü iktidarı seçti. 7 Haziran ve 1 Kasım seçim sonuçlarını birlikte değerlendirerek, oy veren ve vermeyen vatandaşlarımızı doğru anlamaya çalışacağız" dedi.

(DHA)