Yalçın Akdoğan'dan Charlie Hebdo açıklaması

Yalçın Akdoğan'dan Charlie Hebdo açıklaması
Yalçın Akdoğan'dan Charlie Hebdo açıklaması
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Yalçın Akdoğan, "Yüce Peygamberimize atfen şekiller yayınlayarak Müslüman'ların kutsallarını hiçe sayanlar açık bir tahrik ve provokasyon içindedir" ifadelerini kullandı.

ANKARA - Yalçın Akdoğan'ın açıklamaları şöyle; "Paris saldırısını nasıl kınadıysak, Müslümanlar'a ve İslam sembollerine yönelik kışkırtma, saldırı ve tahkirleri de aynı şekilde lânetliyoruz. Yüce Peygamberimize atfen şekiller yayınlayarak Müslüman'ların kutsallarını hiçe sayanlar açık bir tahrik ve provokasyon içindedir. Toplumun değerlerini sorumsuzca hedef alanların içindeki kin/nefreti basın veya sanat formunda dışavurması saldırganlığın vasfını değiştirmez." (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/127226812722686

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tam Avrupaya girmeye musait... - qqaazz@mynet.com

  ... bir ulkenin adami boyle olur iste!

  Sabır erdemdir - user757628

  Dinin sabır diniyse sabret nefret diniyse nefret et

  Müslüman değerlerini - gümüşisis

  Müslüman değerlerini ayak altı yaptılar? Öyle mi?

  FİKRİ HÜR CEHALET - user962198

  Şimdi ben hür Fikrim ile Bu Çizimler ile meşgul olan tüm bireylerin ebeveynleri ile alakalı zaman mefhumu olmaksızın ileri, geri sağlı, sollu olarak sövsem ve bunu da hür birey hakkım olarak nitelendirsem, KİŞİYE SÖVME HAKKIMI KULLANIYORUM desem acaba bu durumda bu bireyler hangi fikirler ile hayatlarına devam edebilir ? Bir de bu durumu Alışkanlık haline getirsem nasılsa Fiili bir eylem gerçekleştirmiyorum diyerek, günün anlamsız saatlerinde yüzlerine anlamlı saatlerinde maillerinden en gerekli saatlerinde SMS ile telefonlarından gecenin bir yarısı sesimi işittirmek sureti ile haftada iki kere gazetelere reklam vererek, parama kıyarak TV de sponsor olarak haddimi aşmadığımı düşünerek Futbol maçlarında sanal reklam olarak, birde Paris caddelerinde de Digital billboard kiraladım mı nerede ise tüm mecralarda bulunmuş olarak ama FİKRİ HÜR SÖVME HAKKIMI KULLANSAM sizde beni çok severmisiniz ?

  O HALDE NEDEN PROVOKASYONA ALET OLUYORSUNUZ! - user564606

  Madem bu tahrik ve provokasyona yönelik ve bunun bilincindeyseniz neden provokasyona alet oluyorsunuz? Hak aramanın ve protesto etmenin bin bir türlü yolu var. Teröristleri mazur gösterecek gerekçelere neden ihtiyaç duyuyorsunuz? Bunlar Sivas Katliamındaki açıklamalara benziyor.

  Yağlı din tüccarları - makul

  Dindarlığı samimiyetsiz, dünya malına ölesiye tutkulu iktidar hemen bunu fırsat bilip, malum ağır suçlarını perdelemek ve düzenini devam ettirmek için iliklerine kazanmış oportünizmle hemen din sömürüsü yapmaya başlamıştır.