Yalçın Akdoğan'dan Demirtaş'ın 'tekrar müzakere' çağrısına yanıt

Yalçın Akdoğan'dan Demirtaş'ın 'tekrar müzakere' çağrısına yanıt
Yalçın Akdoğan'dan Demirtaş'ın 'tekrar müzakere' çağrısına yanıt
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın 'müzakerelere yeniden başlanmasının yolunu bulmalıyız' açıklamasına yanıt verdi.

RADİKAL - HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın bu sabah Halkevleri'ne yaptığı ziyaretin ardından yaptığı, 'müzakerelere yeniden başlayabiliriz' açıklamasına yanıt verdi. Akdoğan'ın AA'da katıldığı canlı yayın sırasında öğrendiği bu açıklamaya yanıtı şöyle oldu:

Demirtaş’ın bir açıklaması olmuş. Şu anda devam ediyor ama, konu başlığı bir geri adım seziyoruz açıklamanın özetinden. "Bizim yeni müzakere şartlarını oluşturmamız gerekiyor" diyor. "Açık çağrı yapıyorum, silahlar susmalı" diyor.

Güveni bir defa yıktılar. Varolan güveni havaya uçurdular. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi aktörlerle, bu kadar sürece ihanet eden aktörlerle, bu sürecin nasıl devam ettirileceği bu bir muammadır. Bunlar güveni yıkmıştır, sarsmıştır. PKK ’nın "onu yapın bunu yaptı" diye şart koşacak hali yok. Onların gücü varsa örgüte çağrı yapsınlar, örgüt terk etsin, silahları bıraksın. Konuşulacak bir şey varsa ondan sonra konuşulur.

Yalçın Akdoğan: Öcalan bunları yakalasa sopayla kovalar!

Demirtaş: Derhal silahlar susmalı

Selahattin Demirtaş için fezleke düzenlendi