'Yanan çözüm, yakılmak istenen de demokrasidir'

'Yanan çözüm, yakılmak istenen de demokrasidir'
'Yanan çözüm, yakılmak istenen de demokrasidir'
AK Parti Van İl Başkanı Aras: "Aslında yanan ne sıradır, ne masa, ne de kitap. Yanan çözüm, yakılmak istenen de demokrasidir"

Van'da dün akşam saatlerinde bir okula molotoflu saldırı düzenlemesini eleştiren AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras, “Aslında yanan ne sıradır, ne masa, ne de kitap . Yanan çözüm, yakılmak istenen de demokrasidir” dedi.

AK Parti İl Başkanı Abdullah Aras, Cevdetpaşa Mahallesi'nde Mehmet Akif Ersoy Lisesi bahçesindeki depremzede öğrencilerin eğitimi için UNICEF tarafından oluşturulan prefabrike dersliklere yönelik düzenlenen molotofkokteylli saldırıyı kınadı.

Aras, yaptığı açıklamada, bir süre önce Abalı Kayak Tesislerine yönelik yapılan saldırıyı hatırlatarak, şöyle konuştu:

“Şimdi de bir lisenin bahçesinde sınıf olarak kullanılan iki adet prefabrike dersliği yaktılar. Daha önce Hakkari, Şırnak ve Diyarbakır'da yaktıkları gibi burada da aynı şekilde yaktılar. Şimdi soruyoruz, bir okulu yakarak neyi halledeceksiniz, hangi sorunu çözeceksiniz? Bir tesisi yakmakla nereye varacaksınız? Bu okullarda hepimizin çocukları ve hepimizin geleceği var. Meselelerin bir sıra, masa ve kitap yakarak çözüleceğini sanıyorlar. Aslında yanan ne sıradır, ne masa, ne de kitap. Yanan çözüm, yakılmak istenen de demokrasidir” dedi.

Saldırının hiçbir amaca, akla ve mantığa hizmet etmediğini belirten Aras, “Çocukların geleceğini ateşe veren, toplumun kendisini ifade etmesini engelleyen, okuyup öğrenmesine müsaade etmeyen, eğitimden korkan, gelişmeden korkan zihniyetin bu çirkin eylemini şiddetle kınıyor ve kimseye yararı dokunmayacak bu cehalet eylemlerinin bir daha yaşanmamasını diliyoruz” diye konuştu. (aa)