Yaralı vekillerin durumu Twitter'dan duyuruldu

Yaralı vekillerin durumu Twitter'dan duyuruldu
Yaralı vekillerin durumu Twitter'dan duyuruldu
AKP milletvekilleri ile muhalefet milletvekilleri arasında çıkan kavgada yaralanan vekillerin durumuyla ilgili bilgiler Twitter'dan duyuruldu.

RADİKAL - İç Güvenlik Yasası'nın görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu'ndaki kapalı oturumda AK Partili milletvekilleri ile muhalefet milletvekilleri arasında çıkan kavgada yaralanan vekillerin durumuyla ilgili bilgiler Twitter'dan duyuruldu. Kavgada HDP milletvekili Ertuğrul Kürkçü, CHP milletvekilleri Musa Çam, Aykut Erdoğdu, Refik Eryılmaz, Mahmut Tanal yaralandı. CHP'li Çam ile Eryılmaz'ın ambulansla Başkent Hastanesi'ne götürüldüğü belirtildi. HDP milletvekili Ertuğrul Kürkçü de başından yaralandı.

Kavganın ardından Kürkçü ve CHP'li Binnaz Toprak, Özgür Özel ve Sezgin Tanrıkulu sosyal paylaşım sitesi twitterdan açıklamada bulundu.

Ertuğrul Kürkçü: 'Ertugrul Kurkcu AKP 'li bir vekil tarafından başına aldığı darbeyle hafif yaralanmış, meclis revirinde müdahale edilmiş. Hastanede değil.'


Kavganın ardında CHP'li vekillerin attığı tweetler ise şöyle:

Meclis'te kavga: 5 milletvekili yaralandı

CHP'li Binnaz Toprak: 'AKP bu yasayi zorbalikla gecirmeye calisiyor! HDP'li uc mv kadina hucum ettikleri icin kavga cikti. Siddet Meclis'te!!'


Özgür Özel: 'AKP'nin Meclis'teki çekiçli faşist saldırısında yaralanan İzmir Milletvekili musacam'ın tomografisi iyi çıktı.

AKP'li vekilden yaralı Kürkçü için 'orak-çekiç'li paylaşım

Diğer arkadaşlar da iyi. Oturumu açmak ve kapatmak için kullanılan sembolik tokmağı bile bir saldırı ve suç aletine dönüştüren AKP faşizminden iğreniyorum.'


Sezgin Tanrıkulu: 'AKP yasa çıkarsa halka yapacağı faşist muamelenin provasını,mecliste direnen muhalefete saldırarak yapıyor! #İçGüvenlikYasasınaHayır'


Müslim Sarı, yaralanan Çam'ın fotoğrafları ile birlikte: 'Burası meclis genel kurulu. Arkadaşımız musa çam bu halde


İşte AKP faşizmi. İzmir Milletvekilimiz Musa çam genel kurulda bu halde


AKP faşizmine karşı mücadelemiz devam edecek. Bu yasa çıkmayacak


Musa Çam'ın tüm dostlara selamı var. Durumu iyi. Mücadeleye devam."


Bu arada TBMM Genel Kurulu, bugün saat 14.00'da toplanmak üzere kapandı.

KILIÇDAROĞLU : VEKİLLERİN MECLİS ÇATISI ALTINDA CAN GÜVENLİĞİ YOK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Twitter'dan yaşananlarla ilgili açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, ''Milletvekillerinin Meclis çatısı altında can güvenliği yokken AKP'nin, milleti korumak için yasa çıkarma yalanına kimse inanmaz" dedi.

(DHA-Fırat KESKİNKILIÇ/ANKARA)


  http://www.radikal.com.tr/129582212958225

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hmm... - user433961

  Binnaz hanım bi süre herşeyi kadın istismarı olarak yorumlayacak sanırım...

  Bir Önerim Var - Hayal Denizi03

  TBMM deki Muhalefet partileri "İç Güvenlik Yasası'nın görüşülmesini" engelleyemezlerse, top yekun sineyi Millete dönsünler. Adı ak Düşüncesi karanlık olan iktidarı günahı ile başbaşa bıraksın ve 2015 Haziran seçimlerinde Millete söyleyecek sözü olsun. Kavga edip yaralanarak mazeret üretmekten daha etkili muhalefet olacağını her aklı selim daha çok kabul eder. Millette Muhalefetin gerçekten samimi olduğuna inanır.

  saldırı - user383887

  Medya korkudan kavga çıktı diyorlar AKP kumpas kurmuş. Kapalı oturum istemiş. CHP ve muhalefet milletvekillerine SALDIRMIŞ. Kameralar kapalı olduğu için görüntü yok. Yaralı vekillerin hepsi CHP li.

  şiddet - user1001681

  ülkeyi kapatıp gidelim 14.00 te falan açılmasına gerek yok. her yerde şiddet var. kartopu oynayan genci öldürdüler, mecliste kadın vekillerimize saldırdılar ... daha neyi konuşuyoruz ki!

  Yolun sonu. - karçiçekleri

  Kadına şiddetin AKP tarafından yapıldığı mecliste görüldü. Takiyeci zihnetin toplum karşısına çıkıp:" Benim kızıma yapılsaydı, cezasını kendim verirdim." sözünün ne kadar gerçek dışı olduğu da görüldü. Bu paket, onların yaşam belgesi. Diktatörlüğün de ötesi bir şey. Toplumu korkutarak, susturarak, yok ederek seçimi gayrı meşru yollarda kazanmak için daha çok baskı, şiddet, oy hırsızlığı, her türlü hile, hurdayı da yapacaklarını gözden kaçırmamak garegir.