Yarbay: Parti kararına uyarım

AB'nin müzakerelere başlamak için önşart olarak gündeme getirdiği Türk Ceza Kanun (TCK) tasarısının çıkarılmamasını eleştiren AKP'li Ersönmez Yarbay, CHP'nin çağrısı ile gerçekleşecek olan toplantıya katılıp katılmama konusunda partisinin alacağı karara uyacağını açıkladı.

ANKARA - AB'nin müzakerelere başlamak için önşart olarak gündeme getirdiği Türk Ceza Kanun (TCK) tasarısının çıkarılmamasını eleştiren AKP'li Ersönmez Yarbay, CHP'nin çağrısı ile gerçekleşecek olan toplantıya katılıp katılmama konusunda partisinin alacağı karara uyacağını açıkladı. Yarbay, TCK'nın çıkarılarak AB'ye 'mazeret bırakılmamasını' da istedi.
Yarbay dün Meclis'te gazetecilerin AB ile yaşanan soruna ilişkin sorularını yanıtladı. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Brüksel'deki temasları ile sorunun çözüleceğini umut ettiklerini kaydeden Yarbay, AB'nin ikna edilememesi halinde de Meclis'in toplanıp TCK'yı çıkarması gerektiğini söyledi. Yarbay, "Kırk senedir girmek için mücadele ediyoruz. Ceviz kabuğunu doldurmayan bir şeyden dolayı bu mücadelemizden vazgeçemeyiz" diye konuştu.