Yargıtay Başkanı CHP'yi kapatma davası iddiasıyla ilgili konuştu

Yargıtay Başkanı CHP'yi kapatma davası iddiasıyla ilgili konuştu
Yargıtay Başkanı CHP'yi kapatma davası iddiasıyla ilgili konuştu
CHP hakkında kapatma davası açılacağı iddialarıyla ilgili konuşan Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cerit, "Ne kadar doğru bilmiyorum ama o görev başsavcılıkta" dedi.

RADİKAL - Yargıtay'da ilk kez basın bürosu açıldı. Açılışı yapan Yargıtay Başkanı Cirit, CHP 'ye kapatma davası iddialarıyla ile ilgili konuştu. Cirit, şunları söyledi:

"Burası bir açılış demiştim ben size. Biz böyle bir bilgi sahibi değiliz Nereden bu bilgilendirme oluştu bilmiyorum. Bu bilgilendirme ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyoruz. Doğru da olmayabilir. Onun muhatabı biz değiliz. Muhatabı tabi ki başsavcımız. Daha fazla yorum yok"

"15 NİSAN'DA TAŞINIYORUZ"

Cirit, Yargıtay'ın karşısındaki Çevre ve Şehircilik Bakanlığı binasına ise 15 Nisan'da taşınacaklarını söyledi. Cirit, 390 odalı binaya 10 Daire'nin sığabileceğini belirterek, "Bu binaya sekiz daire taşınacak. Şimdilik 16,18, 20 ve 21. Daire ek binada faaliyet gösteriyor. Yeni binaya yeni kurulan sekiz daire de taşınacak. Bu bina gayet iyi durumda ve eşyalarıyla birlikte bize bırakılacak" dedi.

ADLİ YIL AÇILIŞ TÖRENİ YAPILACAK

Cirit başka bir soru üzerine de adli yıl açılış törenin yapılacağını söyledi. Ancak, protokolün davetinin yeni yasa ışığında değerlendirileceğini söyledi. Cirit, törenlerin yasaya değil teamüle göre yapıldığını,siyasilerin katılımı için yeni bir yasal düzenleme daha yapılabileceğini de sözlerine ekledi.

'CHP'ye kapatma davası Ülkü Adatepe'nin çocuklarının yazdığı kitap üzerinden açılacak'

AKP: CHP'yi kapatma planı iddiası senaryo