Yargıtay'dan basın bürosu

Hakkındaki iddialardan aklandıktan sonra önceki gün görevine dönen Yargıtay Başkanı Eraslan Özkaya, gazetecilerle daha iyi iletişim kurulabilmesi, kamuoyunun doğru bilgilendirilebilmesi için Yargıtay'da basın bürosu kurma kararı aldıklarını açıkladı.

ANKARA - Hakkındaki iddialardan aklandıktan sonra önceki gün görevine dönen Yargıtay Başkanı Eraslan Özkaya, gazetecilerle daha iyi iletişim kurulabilmesi, kamuoyunun doğru bilgilendirilebilmesi için Yargıtay'da basın bürosu kurma kararı aldıklarını açıkladı. Kapatılan MİT-Çakıcı-Yargıtay dosyasıyla ilgili yeni bir değerlendirme yapmayan Özkaya, sağlık yönünden ise şimdi daha iyi olduğunu söyledi.
Önceki gün yeniden işbaşı yapan ve geçen sürede kurum içi ve dışından yoğun geçmiş olsun ziyaretleri yapılan Özkaya, dün de yargı muhabirlerini kabul etti. Özkaya, gazetecilerin çalışma yöntemleri, özlük hakları ve kendisinin gazetecilerle ilişkileriyle ilgili sohbet etti.
Kamuoyu bilgilenecek
Hakkındaki yayınlarla ilgili dönemde bazı iletişim sorunları yaşandığını anlatan Özkaya, kamuoyunun doğru bilgilenme hakkı olduğunu vurguladı. Özkaya, kendisinin bilgi edinmede gazeteci ayrımı yapmadığını ve yapmayacağını belirterek, iletişimde iyi bir düzey yakalamak için Yargıtay'a basın bürosu kurmayı düşündüklerini açıkladı.
Hastanede ve evindeki tedavi ve dinlenme sürecinde yaşadığı sağlık sorunlarıyla ilgili de ayrıntılı bilgiler veren ve bu sürede yaşadığı kilo kaybını da konu eden Özkaya, sağlık açısından şu anda daha iyi durumda olduğunu söyledi. Başkan Özkaya, sohbetinde gazetecilerden adının karıştığı dosyayla ilgili soru sormamalarını istedi.