Yarın mini seçim

28 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrasında, çeşitli nedenlerle seçimlerin iptal edildiği 3 ilçe ile 13 beldede yarın seçim yapılacak

28 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrasında, çeşitli nedenlerle seçimlerin iptal edildiği 3 ilçe ile 13 beldede yarın seçim yapılacak.
Seçmenler, Konya'nın Ilgın, Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ve Çorum'un Uğurludağ ilçelerinde belediye başkanı seçmek için sandık başına gidecek. Belediye Başkanlığı seçiminin yenileneceği beldeler ise şunlar: Şanlıurfa'nın merkez ilçesine bağlı Uğurlu, Malatya'nın Hekimhan ilçesine bağlı Kurşunlu, Aydın'ın Söke ilçesine bağlı Atburgazı, Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Kadiriye ile Abdurrahmanlar, Erzurum'un merkez ilçesine bağlı Dadaş, İzmir'in Bergama ilçesine bağlı Zeytindağ, Adana'nın Yüreğir ilçesine bağlı Yunusoğlu, Diyarbakır'ın Silvan ilçesine bağlı Bayrambaşı, Kırşehir'in Kaman ilçesine bağlı Çağırkan, Aksaray'ın merkez ilçesine bağlı Acıpınar, Konya'nın Çumra ilçesine bağlı Dinek beldeleri ve Hatay'ın Samandağ ilçesine bağlı Koyunoğlu.
Muhtarlar da seçilecek
Ceylanpınar ilçesi ile Uğurlu, Kurşunlu, Yunusoğlu ve Bayrambaşı beldelerinde belediye meclisi üyeliği seçimi de yapılacak. 1 Ocak 2004'ten sonra oluşup da 28 Mart 2004'te seçimi yapılmayan ihtiyar meclisi üyeleri ve birlikte yapılması gereken muhtar seçimleri de bugün yapılacak. 1 Ocak 2004'te kurulup da yerel genel seçimlere kadar yasa gereği belediye organlarının seçimleri yapılamayan belediyelerde de köy muhtarı ve ihtiyar meclisi üyesi seçimleri gerçekleştirilecek.