Yaşar Okuyan, DYP'nin Yalova adayı

DYP lideri Ağar, MHP'den ayrılıp partilerine katılan Okuyan'ın Yalova'dan belediye başkan adayı olduğunu açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan DYP'ye katıldı. DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, 28 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde Okuyan'ın Yalova'dan belediye başkan adayı olduğunu açıkladı.
ANAP'tan istifa ettikten sonra 3 Kasım seçimlerinde MHP'den aday olan Okuyan'ın DYP'ye katılımı nedeniyle parti genel merkezinde bir tören düzenlendi. Törende konuşan Ağar, mutlu bir gün yaşadıklarını, Okuyan'ın katılımıyla DYP'nin gücüne güç kattığını söyledi. Okuyan'ın genel başkan yardımcılığı ve önemli bakanlık görevlerinde bulunduğunu anımsatan Ağar, siyasetin memuriyet olmadığını, siyasette rütbe bulunmadığını, inanç ve azim olduğunu belirterek, Okuyan'ın DYP'nin Yalova Belediye Başkan adayları olduğunu kaydetti. Ağar, "Türkiye artık siyasette 80 müdahalesinin ortaya çıkardığı ayrışmaları geride bırakıp bir bütünleşmeye büyük adımlar atmaktadır DYP ile birlikte" dedi. Ağar, daha sonra Okuyan'a parti rozetini taktı.
Okuyan da törende yaptığı konuşmada bakanlık, cumhurbaşkanlığı, muhtarlık, belediye başkanlığının millete hizmet noktaları olduğunu belirterek, "Hizmetin ve makamın büyüğü küçüğü olmaz" diye konuştu.