Yerel seçim erkene alınıyor, tarih belli

Yerel seçim erkene alınıyor, tarih belli
Yerel seçim erkene alınıyor, tarih belli
AK Parti, yerel seçimleri 27 Ekim 2013'te yapılması için MHP ile anlaştı. Ak Parti, bu hafta içinde CHP'nin de kapısını çalacak, BDP ile görüşmeyecek

Radikal.com.tr - AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, 2014 yılı Mart ayında yapılması gereken seçimlerin 27 Ekim'de yapılması MHP ve CHP ile görüşeceklerini belirtti. Canikli'nin bu açıklamasının ardından AK Parti'nin seçimlerin erkene alınması konusunda MHP ile anlaştığı açıklandı.

Canikli, CHP lie görüşmelerinin ardından, yeni yasama yılı başladıktan sonra yerel seçimlerin öne alınması için gerekli yasal düzenlemeyi yapacaklarını ifade etti.

Zorlu kış şartlarının seçim çalışmalarının sağlıklı yürütülmesini olumsuz etkilediğine işaret eden Canikli, BDP ile görüşmeyeceklerini söyledi. Canikli ”Genel olarak yaşanan son olaylarda BDP, siyasi parti olmadığını, terör örgütünün bir kolu ve uzantısı olduğunu çok net şekilde gösterdi. Siyasi partiler, siyasi partilerle muhatap olurlar ama onların böyle bir özelliği yok. Onları siyasi arenaya çekmeye çalıştık ama ısrarla terör örgütünün güdümünde kalmakta ısrar ettiler. Terör, şiddeti destekleyen ve onların uzantısı bir partiyle görüşmeyeceğiz” diye konuştu.