Yerel seçimler 2013'te yapılacak

Yerel seçimler 2013'te yapılacak
Yerel seçimler 2013'te yapılacak

Bozdağ Burdur'da Somalili vatandaşlarla iftar yaptı

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, yerel seçimlerin erkene alınması ile ilgili olarak 'mahalli seçimlerin 2014 yılının Mart ayında değil de 2013'ün Kasım, Aralık veya Ekim ayında yapılması temin edilecek' dedi.

Çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Burdur’a giden Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya’yı makamında ziyaret etti.

Bozdağ, burada yaptığı açıklamada meclis açıldıktan sonra yapılacak anayasal düzenleme ile mahalli idareler seçimlerinin 2013 yılında yapılacağını kaydetti.

CHP ’yi de seçimden kaçmakla suçlayan Bozdağ şunları jaydetti:
Benim bildiğim seçim dedin mi muhalefet ’hemen, şimdi’ demesi lazım ama CHP seçimden korkuyor. Mahalli seçimler yaklaşıyor. 2013 içerisinde mahalli seçimleri gerçekleştireceğiz. Diğer siyasi partiler olumlu yaklaşırsa mahalli seçimleri bir defaya mahsus Anayasa’ya geçici bir madde koymak suretiyle erkene alma yönünde bir kararımız var. Şu anda MHP bu konuda olumlu yaklaşıyor. TBMM açıldıktan sonra sayın Başbakanımızın görüşü bu istikamette. Mahalli seçimlerin tarihi 2014 Mart değil, 2013 Ekim, Kasım veya Aralık aylarından birinde partiler arası görüşmeyle belirlenecek.

Bundan sonraki süreçte 5 yılda bir yapılacak seçimler, 4 yıla indirilmiyor. Sadece 1 defaya mahsus olmak üzere 2013 sonunda yapılması kararlaştırılacak. Bunun faydası çok olacak. Kış şartlarında seçim propagandası yapmak oldukça zor. Geçen seçimlerde Muhsin Yazıcıoğlu bir helikopter kazası geçirerek rahmete kavuştu. Kış şartları nedeniyle seçim yapmanın zorluk ve risklerini ortadan kaldıracak bu çalışma hem de seçimin doğru zamanda yapılmasını sağlayacak. Şimdiden hayırlı olur inşallah.

CHP seçimden fevkalade rahatsız. Bir parti seçimden rahatsız olur mu? Seçimden kaçıyor halka gitmekten korkuyor. Muhalefet partisi seçimi her zaman istemelidir. Halka her zaman gitmekten yana olmalıdır, ama bizim adı Halk Partisi olan ama hiç bir zaman halkın partisi olamamış ana muhalefet partisi halka gitmekten her zaman korkuyor. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/109664910966497

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  secim - serifyula

  hic suphesiz faydasi cok olacak,Turkiye"ye degil,akp ye olacak.Kimin umurunda ki ulke,yandasin kazanmali,hakediyorsunuz bunu,aziz nesin aptallardan bahsederken tepki almisti.Ne kadar hakli oldugu ortada. Aptallar uyanmadan secimi goturmek gerek,nasilsa rte(ispanyada restourant anlamina geliyor) once cumhurbaskani,sonra 23 te dewlet baskani olacak. Sen de mutlaka kapida birseyler bulacaksin.Neden olmasin ki,pkk"li oldurulmus,asker oldurulmus, sanki ayri ulkenin vatandasiymislar gibi lanse edip, kapidaki nimetten pay almaga calisiyorsun.Anliyorum seni demek mumkun degil,seninle ayni olmam gerek,seni anlamak icin efendi....Yeni halifeniz sizin olsun,biz istemezik...

  ... - noelon

  battığınız çamur, ensenizdeki çirkef daha malum olmadan bir seçim daha kazanalım diyorsunuz yani... yok efendi... ak'ın içindeki dünya karanlığını gördü halk... anadolu'yu bir dinin bir mezhebinin militanı yapma hayalleriniz yer ile yeksan olmuştur... bundan sonrası sizin için... sizin yatacak yeriniz yok... bu halk, nice şerri topraklarından def etmiştir... siz de bu topraklardan gidecek ve tarihin en bedbaht, en hain, en kötü, en günahkar sayfalarında yerinizi alacaksınız... biriktirdiğiniz dolarlar mı? anadolu halklarından size sadaka olsun... işlediğiniz günahları milyar dolar sadaka verseniz affettiremezsiniz... yarın öldüğünüzde mensup olduğunuz dine yaptığınız tüm kötülükler sizden fitil misali gelecektir.... siz en karanlıksınız... siz en kötüsünüz... siz, aydınlığın en büyük düşmanısınız... bu topaklara daha önce aydınlık doğdu, şimdi de doğacak... ve sizler tıpkı daha önce tüm hainlerin yandığı gibi özgürlük, insanlık, egemenlik, bilim ve fen aydınlığında boğulacakısınız... külleriniz denize karışacak... torunlarınız sizin millete yaptığınız illet ile derslenecek... ve onlar dedelerinden nefret edecekler... çünkü sz en karablıksınız, en kötüsünüz... çünkü siz bir milete yapılmış en büyük hanetsiniz... allah sizi ıslah etsin....

  ... - noelon

  battığınız çamur ve çirkef boyunuzu aşmadan seçime gidelim diyorsunuz... bence olur... zira siz fildişi kulelerinizde oturuken battığınız çamurun boyunuzu aştığını göremiyorsunuz...

  Komik adam. - addal

  Erken seçim gerekçeleri çok gülünç.Acaba bu önerinin,sizin tüzüğünüzde belirtilen "üç dönem seçilme"maddesiyle bir ilgisi olabilir mi?Her halde işler planlandığı gibi gitmezse tüzük değişikliğine gideceksiniz.:)Her şeyi istediğiniz gibi yapın devran sizin eyvallah. Ama Allah aşkına insanları aptal yerine koyup saçma sapan gerekçeler sunmayın. "

  GERÇİ KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK AMA...:) - Sedat Gürsel

  Eeee sosyologlar doğru söylüyorlar, iktidarda 10 yılı dolan siyasi partiler erime sürecine giriyorlar... AKP'de bu kasım'da iktidardaki 10.yılını dolduruyor, onlar için her geciken gün erime olacağından mahalli seçimleri öne alıp, en az kayıpla atlatmak istiyorlar. 2013'te yapılacak bir Mahalli seçim'de daha ağır kayıplarının olacağı bilinciyle, zararın neresinden dönersek kardır mantığı ile hareket ediyorlar. Mahalli seçimdeki yaşayacakları ciddi bir gerileme, genel seçimleri de etkileyeceğinden seçimleri öne almaları doğaldır.

  'Benim iktidarım işini bilir'. - ertanöngür

  Ülkenin önemli bir bölümünde sert kış şartlarının olduğu aylarda seçim yapmak, ancak AKP zihniyetine yakışacak bir kurnazlık diyecektim ama kurnazlık da değil, lümpen üçkağıtçılığı. Sınavlarda bile kopyanın sıradanlaştığı bir ortamda AKP'yi destekleyenlere bu davranış da pek hoş gelecektir.'

  seçim - sakar47

  zamanında yapılırsa kaybedeceğinizi anladınız erkene alınırsa düşüş az olur düşüncesindesiniz ama yanılıyorsunuz göreceksiniz bu millet öyle bir ders verecekki size