Yine Sarıgül kavgası

Meclis'te dün yapılan CHP Grubu'nda, genel merkez taraftarlarıyla Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül taraftarları arasında kavga çıktı. Genel Sekreter Önder Sav, Mersin mitingine katılan milletvekillerini kahramanlık yapmakla suçladı.
Haber: ZİHNİ ERDEM / Arşivi

ANKARA - Meclis'te dün yapılan CHP Grubu'nda, genel merkez taraftarlarıyla Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül taraftarları arasında kavga çıktı. Genel Sekreter Önder Sav, Mersin mitingine katılan milletvekillerini kahramanlık yapmakla suçladı.
Bunun üzerine Ahmet Güryüz Ketenci, "Kahramanlık için gitmedik. Demokrasilerde kahraman yetişmez, adam gibi adam çıkar" dedi. Genel merkeze yakın milletvekilleri Ketenci'ye tepki göstererek kürsünün
önünde toplandı. Milletvekilleri birbirlerine laf atarken, Şefik Zengin, Necati Üzdil ve Şevket Arz, muhaliflerin üzerine yürüdü.
Mitinge katılanların hain olduğunu savunan Zengin, kendisine yanıt veren Ersoy Bulut ve Hüseyin Özcan'ı kavga için dışarı çağırdı. Şevket Arz da Ketenci'nin yanına giderek, "Sizi tebrik ediyorum. Sonunda bu partinin canına okudunuz" diye sitem etti.
Birçok milletvekilinin kürsünün önünde itiştiği laf kavgasının yumruklaşmaya dönüşmesi, araya girenlerce güçlükle önlendi. Hüseyin Özcan, "Genel sekreterin önünde üzerimize yürüyorlar. Kavga için dışarıya davet ediliyoruz. Ölümle tehdit ediliyoruz. Kimsenin kılı kıpırdamıyor. Bu partide can güvenliğimiz kalmadı" diye bağırdı.