'YÖK'te hata yaptık'

AKP Hatay Milletvekili Fuat Geçen, YÖK ve imam-hatip liseleriyle ilgili değişikliğin aynı tasarıyla TBMM'den geçirilmesini şık bulmadığını söyledi.

HATAY - AKP Hatay Milletvekili Fuat Geçen, YÖK ve imam-hatip liseleriyle ilgili değişikliğin aynı tasarıyla TBMM'den geçirilmesini şık bulmadığını söyledi. Geçen, Kırıkhan İlçe Belediye Başkanı AKP'li İsmail Turan'ı ziyaretinde imam-hatip liseleriyle ilgili sorular üzerine şöyle konuştu:
"Kişisel düşüncem YÖK Yasası ve imam-hatip liseleriyle ilgili düzenlemenin aynı tasarıda geçmesi şık bir davranış olmadı. Ayrı ayrı TBMM'ye sunulmalıydı. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Bir gerginlikten çok, uzlaşılmış ve doğru olan yasayı çıkarmak istiyoruz. Bunun için de geri adım atmayacağız. Kendini devletin sahibi gibi gören bir kısım çevreler ve kurumların açıklamasını demokratik,
laik ve sosyal hukuk devletinin gerekleri arasında değerlendiriyoruz."
İmam-hatiplerin laik düzeni tehdit etmesi durumunda devletin bu okulları kapatması gerektiğini söyleyen Geçen, "Devlet böyle bir sorun olmadığını bildirdi. Yasa veto edilirse düzeltilmesi gereken unsurları düzeltir ve yasayı yeniden çıkarırız" dedi.