Yüksek Seçim Kurulu, HDP'nin 'Erdoğan başvurusu'nu reddetti

Yüksek Seçim Kurulu, HDP'nin 'Erdoğan başvurusu'nu reddetti
Yüksek Seçim Kurulu, HDP'nin 'Erdoğan başvurusu'nu reddetti
Yüksek Seçim Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "seçim yasaklarını açıkça ihlal ettiği gerekçesiyle uyarılması" istemiyle HDP'nin yaptığı başvuruyu oybirliğiyle reddetti

RADİKAL – Yüksek Seçim Kurulu (YSK), HDP'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın "seçim yasaklarını açıkça ihlal ettiği gerekçesiyle uyarılması" istemiyle yaptığı başvuruyu oybirliğiyle reddetti.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre kurul, HDP'nin yaptığı başvuruyu görüşerek karara bağladı.

YSK, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın "seçim yasaklarını açıkça ihlal ettiği gerekçesiyle uyarılması" istemiyle yaptığı HDP tarafından yapılan başvuruyu oybirliğiyle reddetti.

HDP, "milletvekili genel seçiminin düzen içinde ve dürüstlük ilkelerine uygun olarak yapılmasının sağlanması" amacıyla YSK'ya başvurmuştu.

Başvuruda, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim yasalarını açıkça ihlal" ettiği belirtilerek, YSK'nın "seçimin düzen içinde ve dürüstlük ilkelerine uygun yapılmasının sağlanması amacıyla cumhurbaşkanlığı makamının uyarılması ve yayın ilkelerine uygun davranılmasının sağlanması için gerekli önlemleri alması" istenmişti.

HDP'den kritik Erdoğan hamlesi!

Erdoğan: Kaynak saray diyorlar, kardeşim tamam da saray oldu bitti

 

 


  http://www.radikal.com.tr/135027413502743

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Maşaallah - user1021195

  Hangi ara incelendi hangi ara onaylandı ya bağımsız tarafsız olalım ya biz bile ekranlarda görüyoruz taraflı davranıldığını ama ysk korkudan göremiyor anlaşılan, HDP Bu işin peşini bırakmaz

  gerekçesi nedir - bablisok

  ysk kararını hangi gerekçeye dayandırmış.eğer o gerekçe açıklanmazsa ve mantıklı değilse,o kurumu babalarının çiftliği zannediyorlar herhalde.

  Helal yinede basvurana - user773726

  Bu ne demek! Secim sonuclari icin bana guvenebilirsiniz demek :)