Yüksekdağ: Zulüm ile abad olanın ahiri berbat olur

Yüksekdağ: Zulüm ile abad olanın ahiri berbat olur
Yüksekdağ: Zulüm ile abad olanın ahiri berbat olur
HDP Eşgenel Başkanı Figen Yüksekdağ, 1 Kasım erken seçimleri için konuştu: "Seçimlerde Çok daha güçlü bir kazanımla saraya esaslı bir cevap vereceğiz" dedi.

RADİKAL -  HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, il eş başkanları toplantısı öncesi genel merkezde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Bütün il ve ilçe örgütlerinin 1 Kasım seçimlerine hazır olduğunu söyleyen Yüksekdağ, “1 Kasım seçimlerinde çok daha güçlü bir kazanımla saraya esaslı bir cevap vereceğiz. Bu süreç içerisinde bir geçici hükumet kuruldu. Bizler de 3 bakanla seçim hükumeti içinde yer alma yönünde bir tutum belirledik. Dün resmi süreç başladı. Bundan sonraki aşamada partimiz ve bakan olarak çalışacak 3 milletvekili arkadaşımız HDP’nin, bütün Türkiye halklarının bu kriz ortamında yaşanacak seçim sürecinin güvenliğini sağlamak, adalet mücadelesi vermek için en tekili şekilde kullanacaklardır.” ifadelerini kullandı.

Yüksekdağ, geçici hükümetin icra hükümeti özelliği taşımamasına karşın kritik süreç içerisinde meydanı AK Parti iktidarına bırakmaya niyetli olmadıklarını aktardı. Yüksekdağ, ”Her yerde her alanda görmek istedikleri, yok saydıkları HDP’yi yani bizzat halkların kendisini burunlarının ucunda görmeye devam edecekler. Buna alışsınlar.” dedi.

“ZULÜM İLE ABDA OLANIN AHİRİ BERBAT OLUR BUNLARIN AHİRİ BERBAT OLACAK”

Yüksekdağ, şöyle devam etti: ”7 Haziran’da yaşadıkları tattıkları yenilginin daha ağırını tadacaklar. Çünkü Sayın Tayyip Erdoğan ’ın çok sevdiği bir laftır. Zulüm ile abad olunmaz. Zulüm ile abad olanın ahiri berbat olur. Bunların ahiri berbat olacak.” (Cihan)


  http://www.radikal.com.tr/142292014229201

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  HDP DİKKAT ETSİN - m.rozbilen

  Evliya da Peygamber de olsanız, birinin gözünde ona engelseniz bunun kiymeti harbiyesi yoktur. Sabah akşam enketlerle yatıp kalkan ve anketlere göre tavır değiştiren birilerinin hışmından kurtulmak yok. HDP öyle kolay kolay 1 Kasım seçimini atlatamaz düşüncesindeyim. Daha onu bekleyen ne tehlikeler, badireler var henüz bilmiyoruz. Ama olacağına eminim. Zira karşınızda mertçe dövüşen birileri yok. Onun işi entrika ve provokasyon tezgahlamak. Yani eşit şartlarda bir yarış yapılmıyor. Zira elinde adil olmayan ve sizden üstün güçlü bir iktidar silahı var. İstese bir anda dünyayı dar eder size. Buna zulm denir ama ahiri düşünen kim? Endişe ve korkutucu olan da, en kutsalların çıkarlarına alet ediliyor olması ve hatırı sayılır bir çoğunluğun taraftarı olması. Yine de HDP'ye başarılar diliyorum. Allah yardımcınız olsun.