Yüksekova'da seçim kavgası: 1 ölü

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde muhtar adayları arasında çıkan kavgada, bir kişi öldü, bir kişi yaralandı.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde muhtar adayları arasında çıkan kavgada, bir kişi öldü, bir kişi yaralandı. Esendere beldesine bağlı Ovaiçi köyünde muhtar adayları Lezgin Keremoğlu ile Cebrail Kaynar'ın aileleri arasında oy kullandıkları sırada tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu, muhtar adayı Lezgin Keremoğlu'nun kardeşi Senar Keremoğlu, tabanca ile ateş etti. Vücuduna üç3 kurşun isabet eden muhtar adayı Cebrail Kaynar'ın oğlu Eyüp Kaynar (50), öldü, kardeşi Bedir Kaynar da (23) yaralandı. Jandarma Komutanlığı ekipleri, olayın ardından köyde geniş güvenlik önlemi aldı.
* Mardin'de oy kullanma işlemi sırasında muhtar adayları arasında kavga çıktı. Olayda 16 kişi yaralandı. Ömerli İlçesi'ne bağlı Çınaraltı Köyü ile Mazıdağı İlçesi'ne bağlı Ömürlü Köyü'nde muhtar adaylarının yakınları arasında tartışma çıktı. Tartışma, kısa sürede taşlı sopalı kavgaya dönüştü. Olayda Çınaraltı Köyü'nde 11, Ömürlü Köyü'nde ise beş kişi çeşitli yerlerinden yaralandı. Yaralılar Mardin Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Bu arada, Mardin'deki Noter Cevdet Altun İlköğretim Okulu'nda SP'li ve DYP'li grup arasında kavga çıktı. Olayda bir kişi yaralandı.
* Batman'ın Beşiri ilçesine bağlı İkiköprü Beldesi'nde AKP ve SHP'li iki grup arasında çıkan kavgada sekiz kişi yaralandı. Olayla ilgili olarak çok sayıda kişinin gözaltına alındı.