Yunan doktorlara çağrı: Türk milletine hizmet edin

Yunan doktorlara çağrı: Türk milletine hizmet edin
Yunan doktorlara çağrı: Türk milletine hizmet edin
Yunanistan'daki kriz nedeniyle ülkelerini terk eden 7 bin doktoru Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye'ye çalışmaya davet etti.

İSTANBUL - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İl Özel İdaresi tarafından yapılacak Küçükçekmece Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin temel atma töreninde konuştu.

Müezzinoğlu, 1994 yılında Küçükçekmece'de ilçe başkanı olarak göreve başladığını hatırlatarak, şunları söyledi:

"Bu, Küçükçekmece'nin zenginliklerinin ne şekilde heba edildiğini vatandaşlarımızla paylaşırken iki tane örnek gösteriyorum. Birincisi, 'Yan taraftaki Avcılar'a bir bakın. Avcılar'ın başardığını, Küçükçekmece niye başaramıyor ' diyorduk. Ülkemiz adına da Yunanistan'ı örnek gösteriyorduk. Çok şükür ki, 2002 yılından itibaren, evet Yunanistan'ın başardıklarını katlamalı olarak başarmaya başlayan bir Türkiye var. Yunanistan veya Avrupa artık, 'Türkiye bunu nasıl başardı ?' diye kendisine sormaya başladı. Bugünkü medyaya yansıyan haber, (Yunanistan'ın) 7 bin doktoru yurt dışında iş arıyor. Benim de onlara ihtiyacım var. Yunanistan'ın 7 bin doktoruna kapılarımız açık. Onları bu ülkeye, birikimleriyle bu millete hizmet etmeye davet ediyorum."

2002 yılında yurt dışına tedavi için giden vatandaşlarının net olmamakla birlikte 100-150 bin kişi arasında olduğunu belirten Müezzinoğlu, ödedikleri paranın asgari 50 bin dolar olduğunu söyledi. (AA)