Yunanistan'ın yeni savunma bakanının ilk icraati Kardak

Yunanistan'ın yeni savunma bakanının ilk icraati Kardak
Yunanistan'ın yeni savunma bakanının ilk icraati Kardak
Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kamenos, bugün helikopterle Girit Adası'na giderken 1996'daki Kardak olaylarının 19'uncu yılı nedeniyle Kardak Kayalıkları'nın deniz bölgesine çelenk atacak.

RADİKAL - Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Kamenos’un önce Atina yakınlarında Yunan Deniz Kuvvetleri’nin Helikopter Üssü’ndeki törene katılacağı, ardından “Kardak deniz bölgesine çelenk atacağı, sonra da Girit adasına gideceği” belirtildi.

Hürriyet gazetesinden Yorgo Kırbaki'nin haberine göre, Kamenos’un içinde bulunduğu helikopterin Türk hava sahasını ihlal etmemesi durumunda, çelenk atması hukuki bir sorun yaratmıyor.

SYRİZA lideri ve Yunanistan’ın yeni Başbakanı Aleksis Çipras’ın Savunma Bakanlığı’na getirdiği koalisyonun küçük ortağı sağcı Bağımsız Yunanlar (ANEL) lideri Panos Kamenos, Türkiye ’ye karşı sert tavrı ile biliniyor. Kamenos, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun aralık ayındaki Atina ziyareti sırasında sokakta protesto gösterisi düzenlemişti.

1996 yılında Yunanistan ile Türkiye’yi savaşın eşiğine getiren Kardak krizi sırasında bir Yunan helikopteri düşmüştü.


  http://www.radikal.com.tr/128292612829262

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sagcı kucuk ortak. - Clear

  koalisyonun bu kucuk ortagı,fırsatcılıgıyla işleri karıştıracaga benzer.Rahmetli Ecevit de buna benzer bir durumun kurbanı olmuştu.o zamanın seçim kanunlarına göre yuzde 43.5 oy almasına ragmen iktidarı alamamış 11 milletvekilini sag taraftan transfer etmek zorunda kalıp mecburen onlara bakanlık da vermişti.İşte bu nokta,bitiş noktası olmuştu.Solun kaderimidir ne?

  Oralara, - guvent

  Fazla yaklasmasin,yoksa bakanligi cokcabuk biter.