"Yüzde 35'i yakalayamazsam bedel öderim"

"Yüzde 35'i yakalayamazsam bedel öderim"
"Yüzde 35'i yakalayamazsam bedel öderim"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam katıldığı bir televizyon programında sürpriz açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu, 7 Haziran seçiminde yüzde 35 oy hedefini yakalamayı hedeflediklerini söyledi. Kılıçdaroğlu, "Yakalayamazsanız siyasette bedel ödemek var" dedi.

RADİKAL - CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu , dün akşam 5N1K programında Cüneyt Özdemir'in sorularını yanıtladı. 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu , “7 Haziran seçimlerinde, şahsi başarı yüzdeniz nedir?” sorusu üzerine, “Benim düşündüğüm hedef, bu seçimlerde yüzde 35 çıtasını yakalamaktır. Yakalayamazsanız, yakalayamıyorsunuz, siyasette bedel ödemek var” dedi. “Bedel öderim diyor musunuz?” sorusunu Kılıçdaroğlu, “Niçin ödemeyelim?” diye yanıtladı.

‘İKİ MAAŞ İKRAMİYE DENGEYİ BOZMAZ’

Emekliye ikramiye sözüne halkın yüzde 100 güvenmesi için notere gittiğini de kaydeden CHP Lideri, “Başbakan Davutoğlu’nun “Kimin cebinden veriyorsun?” sözlerinin hatırlatılması üzerine, “Devlet bütçesinden alacağız, iki maaş... Bu parayı çok görüyorlar emekliye. Emekli zaten ne alıyor ki? İki maaş ikramiye verdiğimizde dengeler bozulacakmış; bizim dengelerimiz bozulmaz” ifadesini kullandı.

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik “Seni başkan yaptırmayacağız” sözleri hatırlatılan Kılıçdaroğlu, “Erdoğan zaten başkan olamaz ki. 400 milletvekili çıkaramaz” diye konuştu. “HDP yüzde 10 barajını aşmazsa ne olur?” sorusuna karşılık CHP Lideri, “Aşmasını isteriz. Yüzde 10 seçim barajı milli irade hırsızlığına yol açıyor. Demokrasiyi savunuyorsak o kişilerin, o siyasal partinin de haklarını savunmalıyız” değerlendirmesini yaptı. Kılıçdaroğlu, iktidar olurlarsa PKK lideri Abdullah Öcalan’la masaya oturmayacağını da söyledi.

 


  http://www.radikal.com.tr/132259013225905

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BEDEL - Equalizer001

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: "Yüzde 35'i yakalayamazsam bedel öderim.? Sn.Kilicdaroglu, hayatiniz boyunca gercek ve dogru nedir (?) diye aranip durdunuz. 7 Haziran genel secimlerinde eger %35 oy alamazsaniz, adil ve dogru olmayan Isbankasindaki 3 Milliar TL devlet parasini emeklilere dagitarak hem bu yanlisi duzleltmeyi, hem de basarisizliginizin karsiligi olarak bedel odeyeceginizi taahhut eder misiniz? ?Bu adam bu davanın çürük olduğunu görüyor ama inat olsun diye vazgeçmiyor Ondan; fakat sadakat adını veriyor bu hale.? __ FREDRICH NIETZSCHE

  suriyeliye,sudanlıya - kaşınan adam

  Suriyeli 2 milyon insana bakarken,Sudanlıya,Libyalıya Mısırlıya para dağıtırken kendine 1150 odalı saray yapıp 300-400 milyonluk uçak alırken ülke yükü kaldırıyorda bu devlete senelerce daha maaşı cebine girmeden vergi ödemiş,askerliğini yapmış, Kıbrısta, günedoğuda savaşmış emekliye ikramiye ödenincemi ülke batıyor..

  - user386208

  Yani açık açık iktidar olmayı amaçlamadıklarını hedeflerinin en yüksek oy alan muhalefet partisi olmak olduğunu söylemiş.

  Yine kaçak güreşmiş - esiroglu

  Ama şunu yapabilir. Seçim çalışmalarından sorumlu gözüken birkaç altdüzey kişiyi görevden alır. Hatta ne dersiniz genelbaşkan yardımcısı falan görevden almaya cesaret edebilir mi? Kendisi istifa eder diyorsanız, hemen sağlık ocağına falan başvurun, durumunuz iyi değil.

  Yuvarlak Konuşmalara Devam! - halukaka

  İstifa edeceğim demiyor, bedel öderim diyor. Yarın öbür gün "seçimi kaybettim. Bedel ödemeye karar verdim. Bundan sonra karbonhidrat almayacağım. Bu da bana ders olsun" da diyebilir. Bedel ama, ne??? Atatürk'ün partisi ne vakit tekrar olağan Atatürkçü çizgisine dönecek? Beni bu sorunun cevabı ilgilendiriyor. Ne zaman tekrar CHP'ye oy vermeye başlayabiliriz?