Zafer Çağlayan siyaset için kararını verdi

Zafer Çağlayan siyaset için kararını verdi
Zafer Çağlayan siyaset için kararını verdi
Ekonomi Eski Bakanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Zafer Çağlayan, 7 Haziran 2015'te yapılması planlanan genel seçimlerde aday olmayacağını açıkladı.

ANKARA - Zafer Çağlayan, yazılı açıklamasında, 2007'den bu yana Sanayi ve Ticaret, Devlet ve Ekonomi olmak üzere yaklaşık 6,5 yıl çeşitli bakanlık görevlerinde bulunduğunu ifade etti. Çağlayan, "Yakından bilindiği gibi siyasi tarihimize kara bir leke olarak giren ve bazı bakan arkadaşlarımla, şahsım üzerinden Türkiye 'yi ve sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan '17 Aralık' tarihli post-modern darbe süreci sonunda kendi isteğimle Bakanlık görevini bıraktım. Söz konusu tarihten bugüne kadar çocuklarım, ailem ve çok yakın dostlarımla büyük sıkıntılar yaşadım. Böylesi zor bir dönemde geçirdim kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi sürecim devam ediyor" dedi.

Çağlayan, medyada, isimleri üzerinden darbe girişimi yapılmaya çalışılan diğer bakanlarla birlikte yeniden milletvekili adayı olmak istediğine dair gerçekle bağdaşmayan, tamamen hayal ürünü haber ve yorumların yer aldığını gördüğünü ve çok üzüldüğünü açıkladı.

Olayın yaşanmasından birkaç gün önce, 8 Aralık 2013'te basına, 2015 genel seçimlerinde siyaseti bırakacağını, gerek milletvekilliği gerekse bakanlık görevlerini sonlandırmak istediğini çok net ve kararlı bir biçimde ifade ettiğini belirten Çağlayan, söz konusu haberin 9 Aralık 2013'te çeşitli medya organlarında geniş ölçüde yer aldığını söyledi. Çağlayan, şöyle devam etti; "Bu kararım, 8 Aralık 2013 günü ne ise bugün de aynı istikamettedir. Ülkeme, milletime ve partime hizmetin bakanlık ve milletvekili kimliği dışında da sürdürülebileceği kanısındayım. Bu çerçevede 7 Haziran 2015'te yapılması planlanan genel seçimlerde aday olmayacağımı kamuoyunun bilgisine arz ederim" dedi. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/128752212875223

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Adil düzenin 700 bin gaymelik Patek Philippe'li Bakan'ı! - OTRANBOGA

  Asgari ücretin bir aileye günde 3 simit almadıgı,emeklinin yerlerde kuyruklarda süründüğü... Yıllarca "adil düzen gelecek yoksulluk ,adaletsizlik bitecek"diye palavra atanların iktidar oldugu bir ülke de bir Bakan'ın 700 bin gaymelik Patek Philippe takmasından "adil düzen' nasılda belli oluyor?

  Yazık olmuş - dengezırav

  Memleket büyük bir siyasetçiyi kaybedecek.700.binlik saati saymazsak

  Tüh Büyük Kayıp! - Hayal Denizi03

  Utanmadan bir de aday olacağım deseymiş bari!!!