Zeyid Aslan Meclis'e geri dönüyor!

Zeyid Aslan Meclis'e geri dönüyor!
Zeyid Aslan Meclis'e geri dönüyor!
Meclis'te ettiği küfürler uçan tekmeleriyle gündeme gelen AKP'li Zeyid Aslan, 1 Kasım seçimlerinde yeniden aday gösterildi. AKP'nin 7 Haziran'da 3 vekil çıkardığı Tokat'ta 2. sıradan aday gösterildi.

TBMM’de ettiği küfürler uçan tekmeleriyle gündeme gelen AKP 'li Zeyid Aslan, 7 Haziran seçimlerinde üç döneme takıldığı için yeniden aday olamamıştı. Zeyid Aslan 1 Kasım'da geri dönüyor. Aslan, AKP’nin 1 Kasım listesinde Tokat 2. sıra adayı gösterildi. Aslan bütçe görüşmeleri sırasında dönemin CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’ye,  CHP’li Kamer Genç’e ettiği küfürler ve Meclis’te kadın gazetecilere ettiği hakaretle gündeme gelmişti.AK Partili Zeyid Aslan Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağoğlu’na uçan tekme atmıştı..

Meclis'te utandıran küfür

AKP CEZA VERMEDİ

Genç’e yönelik küfürlerinin ardından TBMM’den Zeyid Aslan’a kınama cezası çıkmıştı.AKP’li bazı bakan ve milletvekillerinin de tepki gösterdiği Aslan, ‘geçici ihraç’ talebiyle AK Parti Grup Disiplin Kurulu’na da sevk edilmiş ancak herhangi bir ceza verilmemişti.

'Küfürbaz vekil' psikolojik destek alıyor!

Aslan, Meclis’in gece çalışmaları sırasında bahçedeki koltukların birinde uyurken fotoğraflarının çekilmesi üzerine sinirlenerek kadın gazetecilere, “Sizi buraya sokmamak lazım. Biz de insanız, yoruluyoruz. Ben de sizin bacak aranızı çekip gazeteye bastırsam ‘Bunların doğal hali bu’ diye…. Ahlaksız olurum değil mi? Ama sizinki gazetecilik oluyor” diye bağırmıştı.

Tekme tokat HSYK kavgası

'Küfürbaz vekil'in sicili!

AK Parti, küfürcü vekile en hafif cezayı verdi