Okurun Tüm Yorumları

hurucay80

Yaşadığı Şehir :İstanbul
Cinsiyet :Erkek
Toplam Yorum Sayısı :132
Yoruma Katıldığı Haber Sayısı :132
Sitemize Katıldığı Tarih :24/6/2008
Radikal Kullanıcı Avatarı
14/7/2015 - 11:04
Eski Maliye Bakanı Varufakis: Bize tuzak kuruldu

Özenli çeviri lütfen

Çeviri hiç iyi değil. Adamın ne demek istediği anlaşılmıyor. Özenli olunmalı. Saygılar.

Radikal Kullanıcı Avatarı
11/4/2015 - 14:11
Türkiye'de en kabus ev sahibi tipi: Hacı Mahmut

Zor değil mi?

Hergün inançsızlara yada farklı inançtan olanlara açıkça küfredildiği bir zamanda varsın buda İslama "saldırı" olsun. Böyle kibar saldırıya da şapka çıkarmak lazım. Ateistlerin ince zekası işte :)

Radikal Kullanıcı Avatarı
2/9/2014 - 14:22
AKP alkışlanarak bitirilir, bunu anlamıyorlar

Şimdi Canetti zamanı

Canetti'nin "Kitle ve İktidar" kitabını okumak ve ondan sonra "halk iradesi" denen şeyin ne olduğu yada olması gerektiği üzerine kafa yormak gerekir. Kürt sorununa demokratik çözüm meselesi referandum konusu olsaydı ve % 52 savaşa devam deseydi yine de bu iradeyi alkışlayacak mıydınız. Gidip kitap fırlatmak çözüm değil elbet ama onun karşıtı da alkış tutmak değil. Demirtaş'ın niyetinden bağımsız olarak bu alkış Erdoğan'ın şahsında belirginleşen her şeye yapılmış gibidir. Onun zorbalığını, ötekileştiriciliğini,dinciliğini vb meşrulaştırmaya çalışanlara da iyi bir malzeme oldu.

Radikal Kullanıcı Avatarı
24/6/2014 - 09:45
Ali Bulaç'tan tepki toplayan açıklama

Bu bir tercih meselesidir.

Ali Bulaç meseleyi bulamaça cevirmiş. Tek eşliliğe de çok eşliliğe de kutsallık atfetmenin bilimsel bir yanı olduğunu sanmıyorum. Henüz içerisinde mescitlerin açılmadığı zamanlar da Bilim-Teknik dergisinin yayınladığı kadın ve erkek fizyolojisi temalı yazılarda şu vardı. Erkek ve kadın beyni arasında ki farklılıklar farklı duygu ve davranış hallerini yaratmakta. Bütün vücudu yönetenin beyin olduğu varsayımıyla(karşılıklı ilişki içerisinde) kadın ve erkeğin aynı durumlara genellikle neden farklı tepkiler verdiği bir nebze anlaşılabilir. Salt beyin değil de toplumsallaşmış beyin diye okursak işin çehresi biraz daha değişir. Erkekler toplumsal baskılanma ile kendilerine itiraf etmekte zorlanabilir kimi zaman ama farklı sınıf ve eğitim düzeyinde erkeklerin çok büyük bir kısmı karşı cinse hep daha duyarlıdır ve bu onun eşli olup olmamasından bağımsızdır. Hayatın gerçeği bu iken kalıpların mutlaklaştırılıp dayatılması kendini çok daha kötü şekilde ortaya çıkarmakta. Örneğin porno filmler. Sonuç olarak bu bir tercih meselesidir. Bireylerin karşılıklı bilgileri dahilinde ise neden sorun olsun. Bu aldatmak değildir. Tek eşliliği savunup ta çok eşli yaşamak ve bunu karşısındakinden saklamaktır aldatmak. Asıl ahlaksızlık tek eşli görünüp te çok eşli yaşamakta

Radikal Kullanıcı Avatarı
19/6/2014 - 13:46
Alkol yasağı AVM'ye doğru genişliyor

asıl tehlike "dindarlık"ta

Hadi camiye 100 metreyi anladık diyelim(ki saçma) bilmem neredeki mescite,şuna buna mesafe şartı yok artık. Mescitin ,caminin içinde, hadi bahçesinde içmediğim sürece nerede istersem içebilmeliyim. Bunun akla yatkın bir izahı varsa lütfen yapın. Son bir yılın cinayetlerine bakın,kadın cinayetlerine bakın. Kaç tanesi alkolikti. Peki kaç tanesi Müslümandı. Hiç kusura bakılmasın ama bu zamanda ?dindar? lar sarhoşlardan daha tehlikeli(örnek Suriye,Irak)