Okurun Tüm Yorumları

Ari Zerdüst

Yaşadığı Şehir :Elazığ
Cinsiyet :Erkek
Toplam Yorum Sayısı :1794
Yoruma Katıldığı Haber Sayısı :1794
Sitemize Katıldığı Tarih :18/4/2012
Radikal Kullanıcı Avatarı
8/2/2014 - 12:12
Can Dündar'ın zihnindeki seçmen

Yanli olmak

Oral efendi bir türlü AKP den kopamiyor.Nedeni bilinmiyor degil. AKP ona büyük olanaklar yarati. Dolaysiyla Oral efendiye göre önemli olan Ülke ve ülkenin halki degil,kendi cikari. Bunu yaparkende Stalin dönemini ile günümüz kosularini ayni ölcüde ele almasi. Buna dayanarak AKP karsitlarini kendince iknaya cabaliyor.

Radikal Kullanıcı Avatarı
8/2/2014 - 12:02
Öcalan'la görüşecek gazeteciler belli oldu

Görüsmeler ve komplolar

Kürt hareketi önderligiyle bu sorunu demokratik.esit ve adaletli bir bicimde cözmek icin oldukca samimi. Peki muhataplar bu samimiyeti gösterecek mi? Bu henüz net degil. Ama farkli heyetleri adaya gitmesi önemli. Son dönemde tek uluscu ergenekon yanlisi IP ve yayin organi tarafinda yapilan komplovari söylemler ve hazirlanan sahte yazi metinlerine bakilirsa bu görüsmeleri kendi cikarlarina aykiri buluyor. MHP,CHP,IP, Cemaat savasin devamindan yana kesin tavir aldiklari kesinlik kazanmis durumda.Elbeteki CHP nin tümü bu iste var diyemeyiz.Ama etkin olan taraf savasin devamindan yana. AKP ise bunu firsat bilip "bak ben samimiyim ama bozanlar var" politikasina sarilacagi muhakak. Gercekten AKP samimi mi? Bastanda belirtik su ana kadar hicte samimi olmadi. Olmadi ama zorlandigi icin bazi adimlar da atmamis degil.Umariz savas yanlilari kaybeder. Adaya gideceklerin listesine bakildiginda önce savas yanlilari ikna edilmeye calisilacak.Öcalan'in hedefine bunlari almasi önemli. Türk tarafindaki görüsmelerin belirleyicisi Erdogan olduguna göre kimse artik "biz degil,mit görüsüyor" diyemez.

Radikal Kullanıcı Avatarı
6/2/2014 - 11:38
Başbakan: Operasyonlar müteahhitleri demoralize edebilir

Köseye sikisma

Köseye sikismisligin yaratigi ruh haliyle kendini aklamanin yolarini ariyor. Ararken de kendi-kendini vuruyor. Madem ki, yabanci yatirimcinin cekilecegini biliyordun da neden hirsizliga bulastiniz?

Radikal Kullanıcı Avatarı
6/2/2014 - 11:30
'Erdoğan giderse silah konuşur' demek yanlış

Kizmak mi?

Sayin Demirtas,sayin Sakik'a kizmiyor, aksine arkadasinin yanlisini onu iyi anliyarak düzeltiyor. Niyetli basligin kime faydasi oldu ki, radikal'e olsun?

Radikal Kullanıcı Avatarı
6/2/2014 - 11:24
İşte, çalışıyor ya muhalefet

Vaay vaay vaay

Sasirdim desem yalan olur.Sayin Yetkin CHP'li bir ordu taraftari oldugunu biliyorum. Bu yazisiyla da Kürt-Türk kardeslesmenin karsiti oldugunu net ortaya koyuyor. CHP her dönem sadece iktidardaki partinin pesine takilarak politika yaptigi bir gercek. Yazar da BDP ve HDP ye sizde CHP gibi yapin demekte.Peki ya bu anlayis ne kadarda Türkiye halkinin cikarina? Kaldi ki CHP ;BDP ve HDP kadar etkili yerinde AKP yi elestirdigini kim söylüyebilir ki.? Bunu anlamak icin sayin Demirtasin iki günlük acikalamalrina bakmak bile yeterlidir. Sanirim sayin Yetkin sadece CHP ve MHP yi okuyor. Insaf be kardesim. Sarigül torbalar dolusu yolsuzlukla CHP den kovulmustu: Hem sen ne karisiyorsun sayin Önderin nasil konusmasi gerektigine? Kaldi ki sayin Önder ve geldigi gelenek Diyarbakir da,Batmanda.Van da vb yerlerde yerel yönetimle nasil sefaf calistiklarini dünya iyi görüyor.Istanbulu yönetmek Diyarbakirdan on kat daha kolay. Savas yikintilari icinde bir cennet yaratildi. Siz bunu görmüyecek kadar apoitikmisiniz? Degilseniz dogrudan art niyetlisiniz demektir.