İstanbul'a Amerikan üniversitesi

Her yıl binlerce öğrencinin yüksek öğrenim için gittiği ABD'nin 171 yıllık geçmişe sahip köklü üniversitelerinden New York Alfred Üniversitesi, Türkiye'de şube kuruyor.

kısa haber
Her yıl binlerce öğrencinin yüksek öğrenim için gittiği ABD'nin 171 yıllık geçmişe sahip köklü üniversitelerinden New York Alfred Üniversitesi, Türkiye'de şube kuruyor. Üniversite İngilizce hazırlık, İşletme İdaresi, Finans, Muhasebe, Pazarlama, Psikoloji, Sosyoloji, Medya İletişim alanlarında eğitim verecek.
İleri teknoloji ile donatılmış sınıflarda eğitim veren, Türk ve yabancı profesörlerden oluşan kadrosu ile Alfred Üniversitesi, öğrencilerinin özgüven ve kişisel becerilerini ortaya çıkarma imkanı sağlamayı hedefliyor. 15 Ekim'e kadar kayıt işlemlerinin devam edeceği Alfred Üniversitesi İstanbul Eğitim Kampusu'nda, 2007 ÖSS'de ilk 1000'e giren öğrencilere yüzde yüz, ilk 5 bine girenlere yüzde 50, ilk 10 bine giren öğrencilere ise yüzde 25 oranında burs verilecek. Üniversite bu yıl sınavsız öğrenci alacak. Alfred Üniversitesi İstanbul Eğitim Kampusu'ndan mezun olmaya hak kazanan öğrenciler, dünyada çok az üniversitenin sahip olduğ, AACSB ve ABET akreditasyonlu uluslararası diploma almaya hak kazanacaklar. (0212-660 55 55)