Kasaba terziliğinden A sınıfına

Türkiye'nin en köklü erkek giyim şirketlerinden Mithat Topluluğu 70. yaşını kutladı. 'Kıyafet Devrimi' (yön: Hasan Erdem) çerçevesinde oluşturulan belgesel 23 Aralık Pazar günü 20.00'de CNN Türk'te gösterilecek.

Türkiye'nin en köklü erkek giyim şirketlerinden Mithat Topluluğu 70. yaşını kutladı. 'Kıyafet Devrimi' (yön: Hasan Erdem) çerçevesinde oluşturulan belgesel 23 Aralık Pazar günü 20.00'de CNN Türk'te gösterilecek. Geçen hafta içinde Ortaköy Radisson Hotel'de basın mensuplarına belgesel ve 70. yıl için hazırlanan albümün tanıtıldığı geceye, Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Gürsoy, Fahir Gürsoy ve ikinci kuşak Gürsoylar katıldı. Mithat'ınki, kökeni sanatkârlıkla, emekle başlayan ve sürekli yenilenmeyle, küçük bir kasaba terzisinden bugünkü A sınıfı tüketiciye hizmet veren bir hazır giyim şirketine dönüşün öyküsü. Bu öykü Banana Republic, Zara, Burberry, Macy's gibi birçok ünlü markaya üretim yapmayı da kapsıyor.
10 yıldır Erenköy mağazasının önünde düzenlediği klasik müzik konserleri ve yeni açılan mekânlarıyla Mithat Selection hazır giyim alanında kendine özgü kalite anlayışıyla ilerlemeyi sürdürüyor.