Yeni bağımsızlar

Josh Hartnett (soldan üçüncü, diğerleri Alan Alda, Kathryn Morris, Teri Hatcher) Şampiyonu Diriltmek'te eski bir boks şampiyonu olduğuna kanaat getirdiği bir evsizle tanışan spor gazetecisini canlandırıyor. "Gazetecilere saygı duymaya başladım" diyor.

Resurrecting the Champ/Şampiyonu Diriltmek
Josh Hartnett Şampiyonu Diriltmek'te eski bir boks şampiyonu olduğuna kanaat getirdiği bir evsizle tanışan spor gazetecisini canlandırıyor. "Gazetecilere saygı duymaya başladım" diyor.
Smiley Face
Smiley Face'in yönetmeni Gregg Araki, başrol oyuncusu Anna Faris için "Yüzü ve vücuduyla çok incelikli şeyler yapıyor" diyor. Farris, film için "Bugünün gençleri arasında çok yaygın olan duygusuzluğu konu alıyor" yorumunu getiriyor; "Ama aynı zamanda sadece bir keş filmi".
Grace is Gone/Grace Gitti
John Cusack, Grace Gitti'de karısı Irak'ta ölen iki çocuklu bir babayı canlandırıyor. "Ölü fotoğraflarına yasak konar konmaz tek istediğimin eve gönderilen tabutlarla ilgili bir hikâye anlatmak olduğunun da farkına vardım".
Interview/Görüşme
(İstanbul Film Festivali'nde de gösterilen) Görüşme'de Steve Buscemi, bir gazeteciyi, Sienna Miller da küstah bir oyuncuyu canlandırıyor. "Birbirlerine açılıyorlar" diyor, aynı zamanda yönetmenliği de üstlenen Buscemi: "Sonra da bunu birbirlerine karşı kullanıyorlar, ilişki yaşayan çiftler gibi".
Hounddog
Hounddog'un başrolleri Dakota Fanning ve Robin Wright Penn'in. Filmde tecavüze uğrayan bir karakteri oynadığı için tartışmaların merkezine yerleşen Dakota Fanning: "Altı yaşımdan beri oyunculuk yapıyorum. Mavi gözlü ve sarışınım, şirin görünüyorum. Bundan kaçınmaya çalışıyorum."
Dedication
"Bağlanmaktan korkuyorum deyip duran insanlarla ilgili bir romantik komedi yapmak istemedim" diyor Justin Theroux, ilk yönetmenlik denemesi Dedication için. "Herhangi bir seçim şansı olmayan karakterler istedim. hikâye, başkası için kendini zor bir duruma sokup sonra da kurtulmayı başaran bir adam üzerine". Justin Theroux, Dedication'daki çocuk kitapları illüstratörünü canlandırması için Mandy Moore'u seçti. "Çok neşeli bir kişiliği var ama aynı zamanda sükunete de sahip".
An American Crime
1960'lardan gerçek bir vakaya dayanan çocuk tacizi konulu, karanlık film An American Crime'ın başrolünde James Franco, Catherine Keener ve Hard Candy/Lolipop'tan Ellen Page var. Keener, "Seyretmesi zor" diyor. "Üstüne konuşması da. Ama çocuk tacizi, tutulmaması gereken bir sır. Toplum olarak onunla yüzleşmeli ve inkardan vazgeçmeliyiz".
Snow Angels/Kar Melekleri
David Gordon Green'in trajediyle sarsılmış küçük bir kasabayla ilgili kış hikâyesi Kar Melekleri'nin başrolünde Sam Rockwell, Michael Angarano ve Olivia Thirlby var. Green, "Hikâye çok umutlandırıcı, gençlik dolu ve güzel" diyor, "Filmi tahammül edilir kılan da bu".
The Savages/Vahşiler
Philip Seymour Hoffman ve Laura Linney, durumu sürekli kötüye giden sevgisiz babalarına (Philip Bosco) bakmak zorundaki iki kardeşi oynuyor. Bu süreçte, onları tatmin etmekten uzak hayatlarının rahatsız edici gerçekleriyle de yüzleşmek durumunda kalıyorlar. Yazar-yönetmen Tamara Jenkins, bu kasvetli fikirden keskin gözlemlerle hem muhteşem hem de hüzünlü anlar çıkartıyor.
Joe Strummer: The Future is Unwritten
Emektar müzik belgeseli yönetmeni Julien Temple, kamerasını merhum Clash üyesi Joe Strummer'a çevirip etkileyici ama hiçbir şeyi gözden sakınmayarak ağlak nostaljiden ustaca kaçınan bir portre çıkartıyor.
Yaz Yağmuru
İspanya'da geçen yaşdönümü hikâyesi Yaz Yağmuru'nun yönetmeni Antonio Banderas, "Ucuza film çektiğiniz yaptığınız zaman yaratıcılığa yer kalıyor" diyor ve ekliyor "Bunu satmalısın diye kafanızda boza pişiren birisi yok. Satmak zorunda değilim".
The Ten
'The Ten'in Winona Ryder'lı ve Adam Brody'li kadrosu.

David Wain (dizleri üstündeki), 10 Emir'i konu alan absürd komedisi The Ten'le ilgili "Bilinçli bir şekilde izleyiciyi rahatsız etmeye çalışmıyorum" diyor. "Ama rahatsız olmaları da sorun yaratmaz". Yönetmen Wain'le çalışmak isteyen birçok oyuncu film için biraraya gelmiş. (Arka soldan Winona Ryder, Paul Rudd, Gretchen Mol, Famke Janssen, Adam Brody ve hem ortak senarist hem de oyuncu olan Ken Marino) Brody "İnsanların anlamaması sorun olmaz muhtemelen. Bir şeyi herkes sevdiği zaman onu sorgulamaya başlıyorum" diyor. "Sevdiğim esprilerin illa borazanla, davulla duyurulması gerekmiyor. Komik mi yoksa tuhaf mı olduğu ayırt edilemeyenleri hoşuma gidiyor". Ryder da ekliyor "Hayatımda geçirdiğim en iyi zamanlardandı. Çalışmadığımda sete gidiyordum ki bunu da daha önce hiç yapmamıştım. Ve film, gerçekten de 10 Emir'i öğretiyor. Dün gece seyrettiğimde farkına vardım".

Premiere'den derlendi.