10 ibretlik tespitle Ryan Gosling nasıl bir baba olur?

10 ibretlik tespitle Ryan Gosling nasıl bir baba olur?
10 ibretlik tespitle Ryan Gosling nasıl bir baba olur?
Hollywood'un en gözde birlikteliklerinden birini yaşayıp noktalandıran Ryan Gosling ve Eva Mendes çocuk sahibi oldu! Biten bir ilişkinin ardından dünyaya gelen bebeğin Ryan Gosling ile ilişkisi nasıl olur bilinmez ancak işte size 10 maddede Ryan Gosling'den nasıl bir baba olur portresi!
Haber: Oktay Volkan Alkaya - oktay.alkaya@radikal.com.tr / Arşivi

Dizi dünyasından sinemaya adım atmış en başarılı isimlerden biri olan Ryan Gosling, özellikle yakışıklılığıyla genç kızların her daim ilgi odağında olan bir yıldız. 2 yıldır Eva Mendes'le mutlu bir birliktelik yaşayan Gosling, geçtiğimiz aylarda bu ilişkinin noktalandığını açıklamıştı. Ancak hemen ardından ortaya çıkan gerçek yürekleri burkmuştu, Eva Mendes hamileydi... Bir kız çocuk dünyaya getiren Eva Mendes, Gosling'le olan bağını bundan sonra nasıl sürdürecek bilinmez. Ancak biz Gosling'in nasıl bir baba olacağını filmografisinden yola çıkarak inceledik ve ortaya ilginç sonuçlar çıkarttık...

1. EğlenceliRyan Gosling, 1995-1999 arasında televizyon dizilerinde dört yıl boyunca boy gösterdikten sonra ilk sinema filmi deneyimi olan "Unutulmaz Titanlar" ile karşımıza çıkmıştı. Danzel Washington'un başrolünde olduğu yapımda kalabalık bir oyuncu kadrosu arasında, arka planda bir karakteri canlandıran Gosling bu filmde bir Amerikan Futbolu oyuncusuydu. Eğlenceli bir karakter portresini canlandıran Gosling'in bu filmde dans ettiği sahneler dikkat çekmişti. Gosling, kızını eğlendirmek için de bu şekilde nas eder mi dersiniz?


2. Kötü örnekSundance film festivalinde ödül alan "The believer" filmiyle ilk başrol deneyimini yaşayan Gosling, bu filmde zaman içerisinde inançlarını sorgulayarak Neo Nazi'ye dönüşen bir Yahudi genci canlandırıyordu. Dahilikle delilik arasında sallantıda olan bir zihnin sınırlarını aştığı zaman neye dönüşebileceği konusunda ipuçları veren filmde Gosling'in karakterine bakacak olursak, kızı için pek de iyi bir örnek teşkil edeceğini söyleyemeyiz.

3. PsikopatSandra Bullock'un başrolünde olduğu "Murder by numbers" filminde soğukkanlı, psikopat bir katili canlandıran Gosling'in çizdiği karakter son derece rahatsız ediciydi ve kızına pek de rol model olabilecek türden değildi.


4. DepresifGosling'in imza attığı ilginç filmlerden olan The United States of Leland'da, karşımıza depresyonda ve mutsuz bir karakter portresi karşımıza çıkar. Biraz serzenişli, biraz melankolik ve biraz da içinde bir canavar besleyen Leland karakterini canlandıran Gosling'in bu karakterinin de kızı için pek de olumlu bir örnek olacağını sanmıyoruz.

5. RomantikGosling'i genç kızların yüreğine sokan yapım olan The Notebook'ta yakışıklı yıldız, İkinci Dünya savaşı döneminde aşık olan bir genci canlandırır. Aşık olduğu kızın peşinde bir ömrü hiçe sayan bir adamın hikayesinin anlatıldığı filmdeki Gosling karakteri, kızı için olmasa bile, kızı büyüdüğünde karşısına çıkacak erkek için bir model olacağını umuyoruz. Allah her kız babasına böyle damat nasip etsin...

6. Öğreten berduş adam


Half Nelson filmi, Ryan Gosling'in hayattaki doğruları öğrencilerine anlatmaya çalışan bir öğretmenin hayatını anlatır. Öğrencilerine doğruları anlatmaya çalışsa da kendi hayatına çeki düzen veremeyen bu öğretmen karakteri, Gosling'in kızı için iyi bir yol gösterici olabilir ancak kendisini zor kurtarır... Ama yine de güzel bir kalbi vardır bu karakterin, kız çocuklarıyla da iletişimi güzeldir.

7. ZalımGerçek bir hikayeden uyarlanan "All Good Things" filminde Gosling, başlarda aşık görünen ancak sonrasında tam bir illet haline gelen kocayı canlandırır. Bu filmde çizdiği karakterle değil baba olmak, insan olması bile hata sayılabilir. Evlerden ırak...

8. BabacanThe Drive filmi, Gosling'in en dikkat çekici yapımlarından biridir. Bu filmdeki "Driver" karakteri sanki 70'lerden, 80'lerden fırlamış bir kült gibi sarsıcı etkilere sahiptir. Çok fazla derinine inemediğimiz bu karakterde Gosling tekinsiz ama. hoşlandığı kızın oğluna babalık eden bir genci canlandırır. Kızın kocası hapisten çıkıp gelmesine rağmen babacanlığından bir gıdım taviz vermeyen Driver, bu uğurda başını belaya da sokar, rahmetli Azer Bülbül gibi sol yanından yarasını da alır... Gosling'in kızı umarız hayatı boyunca bu babacanlığı üzerinde hisseder.


9. Yiğidim aslanım


Mesele Ryan Gosling ve Eva Mendes'in çocuğuysa zaten bakılması gereken tek bir film vardır; "The Place Beyond the Pines" yani Türkiye'deki gösterim adıyla "Babadan Oğula". Bu filmde bir motor şovu yarışçısını canlandıran Gosling, sevdiği kadın Eva Mendes ve yeni doğan bebekleri için herşeyi göze alan bir karakter portresi çizer. Baba yüreği işte, fakirlik canına tak eder de, sırf karısı ve çocuğu için banka da soyar, adam da vurur, başını belaya da sokar... Film sanki Bebek Parkı'nda başlayıp, Salihli hemzemin geçidinde biter. Ama şu var ki, filmin sonunda "Gosling gibi babam olsun varsın IMF'ye borcum olsun" dersiniz.
Gosling'in kızı büyüdüğünde bu filmi kesin izlemeli...


10. Allah affeder Ryan Gosling affetmez!


Only God Forgives, Ryan Gosling'in Bangkok'un altına üstüne getirdiği kavga dövüş dolu bir yapım. Konu olarak, öldürülen ağabeyinin öcünü almak üzere annesi tarafından gaza getirilmiş bir adamın anlatıldığı filmde Gosling'in içinden adeta bir Cüneyt Arkın çıkar. Önüne gelene sille tokat girişen yakışıklı yıldızın bu filmiyle kızına örnek olabileceği pek söylenemez. Ama kızın kendini güvende hissetmesine yetecek kadar da etkilidir. Hayır yani bu filmi izledikten sonra kim Gosling'in kızına lolo yapabilir ki?

*Sonuç olarak Gosling'den muhtemelen çok sevecen olmasa da, soğuk duran ama kızını kanatları altına alacak bir baba portresi izleyeceğiz gibi görünüyor. Gosling'in kızı karşısında sıcacık kalbe sahip bir buz adam bulacak gibi. Gerçi hepimizin babası biraz öyle değil midir? Vıcık vıcık bir sevgi yumağı sunmazlar ama eğlencelidirler. Hep bir mesafe varmış gibi hissettirirler ama her ihtiyacımız olduğunda uğrumuza canlarını da verebilirler... Şanslı bir kız olacak Gosling ve Mendes'in bebeği , kesin olan tek şey bu.