2014'ün sonuna yetişen 6 yeni yabancı dizi

2014'ün sonuna yetişen 6 yeni yabancı dizi
2014'ün sonuna yetişen 6 yeni yabancı dizi
2014 yılı yeni başlayan dizilerin büyük ilgi gördüğü bir yıl oldu. Öyle ki pek çok Hollywood yıldızı da farklı dizi projelerinde ekranlara adeta hücum etti. Aralık ayı da dizi sektörü için bereketli bir yıl olacağa benziyor. İşte size 2014'ün sonuna yetişen 6 yeni yabancı dizi!
Haber: Oktay Volkan Alkaya - oktay.alkaya@radikal.com.tr / Arşivi

Daha önce sizlere Sonbahar aylarında yayına başlayacak yabancı dizileri tanıtmıştık. Bu sefer de Aralık ayında başlayan yeni dizilerden oluşan bir liste ile karşınızdayız. "Bizim dizi de final yaptı ne izleyeceğiz şimdi?" diye düşünüyorsanız belki de aradığını kan bu yapımlardan birinde olabilir! İşte farklı türlerden 2014'ün son günlerinde hayatımıza giren 6 yeni dizi!

1. Girlfriends' Guide to Divorce


Kadınların yeni gözdesi olma yolunda vurucu bir senaryoyla yola çıkan Girlfriends's Guide To Divorce, pek çok kişiyi şimdiden heyecanlandırdı. 3 Aralık'ta ilk bölümü yayınlanan dizi Sex And The City ve Umutsuz Ev Kadınları dizilerinin tutkunları için yeni bir efsane olacağa benziyor. Boşanma ve sonrasında değişen hayatlara özgür bir kadının 40'lı yaşlarından bakış açısı sunan yapımda Lisa Edelstein'ı başrolde izlerken kendisine eşlik eden, benzer bir soyada sahip Paul Adelstein çok başarılı bir şekilde tamamlıyor. İlişkiler ve kadınlar üzerine bir şeyler izlemek istiyorsanız, yeni dizinizle tanışmaya hazır olun. Necar Zadegan ve Beau Garrett gibi çekici kadınlardan kurulu kadrosuyla Aralık ayında ekranları ısıtacak yapım, muhtemelen Girlfriends' Guide to Divorce olacak!

2. One ChildMuhtemelen bir kaç sene içerisinde ülkemizde yerli bir versiyonunu izleyeceğiniz yeni bir diziye hazır mısınız? Son zamanlarda heyecan dozu yüksek, biraz gizemli biraz da gerilimli bir serüven dizisine hasret kalmıştık. One Child'da İngiliz bir aile tarafından yetiştirilen Çinli bir genç kızın, hiç tanışmadığı ailesi tarafından Çin'e geri çağırılmasıyla başlayan hikayede, Mei adlı baş karakterin mücadelesini izliyoruz. İlk bölümü 6 Aralık'ta yayınlanan dizi, uluslar arası bir yapım konumunda ve insanın kardeşi ve ailesi için neler yapabileceğini çarpıcı bir şekilde ortaya koyuyor. İngiliz ve Amerikan aktörleri görmekten sıkılanlar için ideal bir dizi olan One Child'ın kadrosu genel olarak Asyalı ve Afrikalı oyunculardan kurulu.

3. The Librarians


Daha önce çeşitli dizi, televizyon ve sinema filmi versiyonu çekilmiş maceraperest kütüphanecilerin fantastik hikayeleri ilginizi çekiyorsa, Christian Kane ve Rebecca Romijn'in başrollerinde olduğu bu diziyi takip etmeye başlayabilirsiniz. Pek çok miti ve hayal kahramınını konu ettiği bölümleriyle eski bir macerayı yeniden paketleyip sunan dizi, 15 Aralık'ta ekranlara gelecek.

4. The Red TentTarihi hikayeleri anlatan yapımlardan hoşlanıyorsanız, The Red Tent adlı bu mini dizi 8 Aralık'ta başlayan serüveniyle size "Neden mini!" şeklinde bir isyana sürükleyebilir. Anita Diamant'ın çok satan romanından uyarlanan hikayesiyle İsrail'in 12 kabilesi içerisinde Hz. Yakup'un tek kızı olan Dinah'ın hayatını anlatan dizi tek sezonluk bir yapım olacak. Game Of Thrones'tan hatırlayacağımız Iain Glen'in de yer aldığı geniş bir kadroya sahip olan dizinin başrolünde Minnie Driver bulunuyor.

5. Marco PoloDizi adından da anlaşılacağı üzere dünyanın ilk büyük maceraperesti Marco Polo'nun serüvenlerini konu alıyor. Polo'nun 13. yüzyılda İtalya'da başlayıp Çin'e kadar uzanan maceralarının anlatıldığı yapım oldukça pahalı bir bütçeyle çekiliyor ve 12 Aralık tarihinde ilk bölümüyle ekranlarda yerini alıyor. Müzikleri ve destansı sahneleriyle oldukça görkemli bir yapım olması beklenen Marco Polo'da başrolde Lorenzo Richelmy başrolde olmak üzere, Asya'dan Rusya'dan ve Avrupa'dan pek çok oyuncu dizide yer alıyor.

6. AscensionYine bir mini seri olarak ekranlara gelecek olan Ascension ise çok farklı bir hikayeye sahip. Bilim kurgu türündeki yapımda, Uzaya geri dönüşü olmayan bir yolculuğa gönderilmiş bir grup insanın hayatta kalma mücadelesini anlatan Ascension, 16 Aralık'tan itibaren yayınlanmaya başlıyor. Al Sapienza, Brad Carter ve Tiffany Lonsdale'in başrollerinde doluğu dizinin ilginç ve gizemli yönü uzaya 1963'te gönderilen bir uzay gemisinin nasıl bir sır olarak saklandığı ve günümüzde bu uzay gemisindeki insanların nasıl bir var olma mücadelesi verdiğinin anlatılıyor olması!