2015 Emmy Ödülleri'nin 8,5 Sürprizi

2015 Emmy Ödülleri'nin 8,5 Sürprizi
2015 Emmy Ödülleri'nin 8,5 Sürprizi
Emmy adayları açıklandı, pek çok farklı dalda ödüllere aday olan diziler kadar favorimiz olan ve Emmy tarafından çok da rağbet görmeyen oyuncular ve diziler de çok konuşuldu. İşte o hayal kırıklıklarını ve sürprizleri Noluyo.tv'den Murat Karaca yazdı

2015 Emmy Ödülleri'nin adayları belirlendi. Aday gösterilen oyuncular ve diziler kadar aday gösterilmeyen diziler ve oyuncular da bir hayli konuşulur vaziyette. İşte aralarında sıkı takipçisi olduğumuz, eşimize dostumuza "Kesin izle!" diye tavsiye ettiğimiz ama Emmy tarafından pek rağbet görülmeyip ödüle layık gösterilmeyen diziler ve oyuncular:

1. Sons of Anarchy

Son "turunu" geçtiğimiz sezon tamamlayan Sons of Anarchy'nin 2015 Emmy'lerinde 1 tane bile adaylığı bulunmuyor. Ayıp.
2. Empire
Sezonun en büyük hitlerinden biri olan Empire'ın Cookie'si Taraji P. Henson En İyi Kadın Oyuncu ödülüne aday gösterilse de, Empire En İyi Drama kategorisinde kendisine yer bulamadı.
3. Penny Dreadful
Vanessa Ives rolü ile adeta döktüren Eva Green'i izleyenler "Daha iyisi yok!" diyordu. Ama Emmy Eva’yı En İyi Kadın Oyuncu dalına uygun görmemiş. Tek mantıklı cevap kendisinden gerçekten çok korkmuş olabilecekleri.
4. Daredevil
Bu yılın en çok konuşulan işlerinden biri olan Daredevil'ın 3 adaylığı bulunmasına rağmen Emmy'nin ana ödüllerinden biri olan En İyi Drama kategorisinde adaylığı bulunmuyor.
5. Jane The Virgin
CW'nin çok sevilen serilerinden biri olan hatta ülkemize de uyarlanacağı konuşulan Jane The Virgin, Altın Küre ödüllü Gina Rodriguez'in performansı ve sezonun en sevilen yapımlarından biri olmasına rağmen En İyi Komedi kategorisinde aday gösterilmedi.
6. Homeland
Homeland ödül yarışlarına bu sene dönmüş olsa da Mandy Patinkin'in ödüllere aday gösterilmemesi yine sürpriz addedilen kararlardan. (O kadar dayak yedi, işkence gördü hatta ölmek için yalvardı adam.)
7. The Affair
Altın Küre'de Drama dalında En İyi Televizyon Serisi ve En İyi Kadın Oyuncu ödülleri olan The Affair'in Emmy'de adı dahi geçmiyor. Ödüllü yıldızlar Dominic West ve Ruth Wilson'ın aday gösterilmemesine fanlar tepkili.
8. Parks and Recreation
İnternet efsanesi haline gelen Ron Swanson rolü ile hatrı sayılır bir hayran kitlesi yaratan Nick Offerman, Komedi dalında aday gösterilmedi. (Ödül töreninde Ron Swanson'luğu tutarsa istediği daldan istediği ödülü alıp evine gidebilir pek tabii.)
Bonus

8, 5. Game of Thrones
Bu sezon Emmy'leri adeta süpürmeye gelen, 24 dalda adaylığı bulunan Game of Thrones ile ilgili Emmy'e yapılan en büyük eleştirilerden biri ise; Efsanevi Hardome savaşının bulunduğu bölüm yerine dizinin özel efekt olarak en kötü olduğu "The Dance of Dragons" bölümünün En İyi Özel Efekt dalında aday gösterilmesi oldu.
Kaynak: Noluyo.tv