5 adımda sokak hayvanları için barınak yapın

5 adımda sokak hayvanları için barınak yapın
5 adımda sokak hayvanları için barınak yapın
Meteoroloji bu akşam saat 4 itibariyle kar yağışı uyarısı yapıyor. Belediyenin kar küreme makineleri, olası bir kar yağışına karşı şimdiden konuşlandı bile. Peki Salı günü kar yağarsa sokaktaki küçük dostlarımız ne olacak?

RADİKAL - Meteoroloji, bu akşam saat 16.00 itibariyle İstanbul 'da kar yağışının başlayacağını tahmin ediyor. Şanslı olanlarımız erkenden evlerine koşup, kar yağışını büyük bir keyifle izleyebilir belki. Peki sokaktaki hayvanların durumu ne olacak?

Sokaktaki hayvanlar için yapabileceğiniz çok basit bir şey var aslında. Onların birkaç günlük fırtına boyunca soğuktan korunmasını ve hayatta kalmasını sağlayacak olan minik yuvalar yapabilir, kapınızın önüne ya da evinizin yakınlarındaki parklara koyabilirsiniz.

HaykodepTv Hayvan Koruma Departmanı’nın hazırladığı videoda, sokak hayvanları için rüzgar ve soğuktan koruyan barınak kutuları yapmanın pratik yolları anlatılıyor. İşte sokak hayvanları için 5 adımda barınak hazırlamanın yolları:

1. Gerekli malzemeleri toplayın

En yakın nalbura koşun! En az 3 tane izocam foamboard, orta boyda karton kutu, güçlendirilmiş bant, koli bandı, falçata alın. Evde cetvel ve türevi bir şey yoksa, onu da bir kırtasiyeden alabilirsiniz.

2. Kutuyu katlayın ve bir kenara kaldırın

radikal

3. Kutunun ölçülerini alın, elinizdeki foamborad’ları kesmeye başlayın

radikal

radikal

4. Parçaları kutunun üzerine koli bandıyla yapıştırın

radikal

5. Kenarlardan güçlendirilmiş bantla geçin

radikal

Sokak hayvanları için su ve soğuk geçirmeyen barınağınız böylece hazır!

Kutuların yapılışı hakkında hazırlanan video için de aşağıya buyurun...