5 maddede Güzel Köylü dizisine uyum sağlama rehberi

5 maddede Güzel Köylü dizisine uyum sağlama rehberi
5 maddede Güzel Köylü dizisine uyum sağlama rehberi
Güzel Köylü Star TV'nin çarşamba akşamları ekrana gelen, ilgiyle takip edilen yapımlarından. Zengin oyuncu kadrosu ve güldüren sahneleriyle her çarşamba, izleyicilerini yeni maceralara sürükleyen Güzel Köylü dizisini izlemek için bazı konularda biraz olsun bilgi sahibi olmanız işinize yarayabilir. İşte sizler için hazırladığımız 5 maddede Güzel Köylü dizisine uyum sağlama rehberi!
Haber: Oktay Volkan Alkaya - oktay.alkaya@radikal.com.tr / Arşivi

Gizem Karaca'nın canlandırdığı Gül karakterinin şehirden köy hayatına sürüklenen yaşamını konu alan Güzel Köylü her çarşamba yeni bölümleriyle Star TV ekranlarında izleyicileriyle buluşmaya devam ediyor. Komedi türündeki yapım, geniş oyuncu kadrosunun yanı sıra şehir hikayelerinden bıkanlar için sunduğu alternatif hayatlarla da ilgi çekiyor. Ancak Güzel Köylü'ye uyum sağlamak aynı kentten köy hayatına uyum sağlamak gibi. Bazı konularda tecrübe sahibi olmanız gerekebilir. Sizler için hazırladığımız Güzel Köylü'ye uyum sağlama rehberi sayesinde Taksim meydanından Güzelköy'e ışınlanacaksınız.

1. Bela mıknatısı olmakGül'ün daha dizinin ilk bölümünde başına gelenleri sıralayacak olursak; önemli bir kargoyu yanlış yere göndermek, kendisini şirkette sanan patronunun arabasına çarpmak, telefonunu ve tabletini düşürmek, elbisesine süt dökmek, nişanlısının arabasının çekilmesine yol açmak... Say say bitmiyor. Kimi insanlar vardır başından bela eksik olmaz. Eğer her eşiniz yolunda gidiyorsa, Güzel Köylü dizisindeki olay örgüsü size saçma gelebilir. Ancak sadece absürt komedilerde görebileceğiniz türden şeyler sürekli sizin başınıza geliyorsa, Güzel Köylü'deki olaylar size son derece yakın hissettirecektir.

2. AldatılmakAcısını aldatılanlar bilir, sevdiğiniz ve evleneceğiniz kişiyi başka biriyle görürseniz hayattan tamamen soğursunuz. Öyle ki yaşadığınız kenti, sahip olduğunuz her imkanı elinizin tersiyle itip başka bir hayat kurmak istersiniz. İşte Gül'ün de yaşadığı böyle bir tecrübedir. Nişanlısı Kaan'ı başka biriyle bastığında başından bir demlik kaynar su dökülür, kendini yollara vurur, o yollarda Cemal'le tanışır, kendisini Güzelköy'de bulur ve yeni bir hayat başlar... Böyledir aldatılmak, sıfırdan başlatır insanı yaşamaya.

3. Kentten köye göç


Ülkemizin yıllardır kanayan yarası olan köyden kente göç, giderek yozlaşan şehirli hayatlarının yarattığı olumsuz etkilerden kaçan insanlarla son yıllarda ters bir akım yaratıyor. İşi gücü bırakıp köyünde organik tarıma girişen insanların hikayeleri hemen her yerde karşımıza çıkan yaşantılar olmaya başladı. Sadece organik tarım değil, balıkçılık olsun, yerel kıyafetler olsun çeşitli iş kolları giderek karlı iş sahalarına dönüşmeye başladı. Özellikle internetten satış imkanlarının gelişmesiyle, köyden taze yumurta satışı bile yapan sanal firmalar giderek birer cazibe odağı oluyor. Koşuşturma ve stres dolu şehir hayatlarından bıkanlar için köy yaşamı ilerleyen yıllarda daha da cazip hale gelecek gibi.

4. Mal paylaşımıMal paylaşımı da yine Güzel Köylü dizisinde karşımıza çıkan mevzulardan biri. Hüsnü ve Yusuf karakterlerinin, Sultan'ın mallarını elde etmek için kurdukları planlar ve çevirdikleri dümenler diziye her ne kadar renk katsa da gerçek hayatta gazetelerin üçüncü sayfa haberlerinde cinayetle sonuçlanan aile facialarına yol açabiliyor. Bir aile büyüğünüzden miras kalacak ya da dağıtılacak mallar için daha önce mücadele vermemişseniz Güzel Köylü'nün damarını yakalamanız zor. İki dönüm tarla, iki baş inek için verilen mücadeleler küçümsenecek türden değil.

5. Aşk çemberiKöy yerinde bile olsa aşk her yerde aşktır ve aşkın olduğu her yerde üçlü beşli aşk çemberleri de kurulur. Misal Güzel Köylü'de; Kamuran Cemal'e, Cemal Gül'e, Gül Cemal'e, Kaan Gül'e şeklinde bir çaprazlama aşk döngüsü var. Orada kalsa iyi, Niyazi ve Bünyamin'in Nihal'e olan aşkları da ayrı bir alem. Niyazi ve Bünyamin'in ikisinin de evli olduğunu düşünecek olursanız çember giderek büyümektedir. Bir de Su var ki, kendisi Celal'e aşıktır ancak Kemal'de ona aşıktır. Bununla birlikte Ayten de Celal'le gizli bir aşk yaşamaktadır. Dizi zaten biraz ucu açık kalsa aşk çemberini seyircilere kadar genişletecek potansiyele sahip, izlerken dikkatli olun kendinizi beklenmedik bir sevda zincirinin tam ortasında bulabilirsiniz!