7 maddede Fatih Terim'le pratik İngilizce

7 maddede Fatih Terim'le pratik İngilizce
7 maddede Fatih Terim'le pratik İngilizce
Türk futbolunun yetiştirdiği en başarılı teknik adamlardan biri olan Fatih Terim, kariyerinin yanı sıra pek çok farklı konuyla da gündemden düşmeyen isimlerden biri. Avrupa Şampiyonası elemelerinde zor bir virajda olan Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, kendine has İngilizcesiyle, bu dili bili bilmeyenler için bir yol gösterici kıvamında. İşte yabancı dil eğitimi hasretiyle yananlara 7 maddede Fatih Terim'le pratik İngilizce!
Haber: Oktay Volkan Alkaya - oktay.alkaya@radikal.com.tr / Arşivi

Ne İngilizce kursları, ne yurt dışı eğitimi ne de özel eğitmen... İngilizce öğrenmek herkesin öncelikle izlemesi, örnek alması gereken kişi tartışmasız Fatih Terim . İngilizceyi, Türkçe mimikler ve anlatım şekliyle uygulayabilen dünyadaki belki de tek insan kendisi. Onun sayesinde milyonlarca vatandaşımız yabancısı oldukları pek çok İngilizce kelimeyle tanışıp, Türk stilinde İngilizce konuşmanın nirvanasına ulaştılar. Fatih Terim ve milli takımımıza önümüzdeki maçlarda başarılar diliyor, pratik İngilizce kursumuzun 7 maddesiyle sizi başbaşa bırakıyoruz;


Öncelikle 4 maddede birebir tekrar edip sonuç alabileceğiniz en basit, en temel İngilizce deyişlerle başlıyoruz;


1. "Vatkenaydu Samtayms"

 

2. "İndi Tabela"

 

3. "İndi bek"

 

4. "Samtink hepıns"

 

Şimdi bu dört maddenin uygulamasını başarıyla tamamlamış 3 öğrencinin vardığı noktalara bakalım;


5. Öğrencinin hali

 

6. Öğrencinin hali 2

 

7. Öğrencinin hali 3

 

Ev Ödevi:

 

Hem dersleri hem de uygulamaları gördük. Şimdi size ev ödevi veriyoruz. Yukarıdaki videoda Fatih hocamızın İngilizce verdiği cevabın Türkçe meali nedir? Cevaplarınızı yorum olarak bekliyoruz.

a) Hiç ilginç değilsiniz

b) Sizi ilginç şeyler sizi

c) Sizinle ilgilenmiyorum

d) Sizinle ilgi alaka kuramıyorum ayrıca çok ilginçsiniz

e) Sizi ilgilendirmez