9 maddede bir ıssız ada filozofu Turabi

9 maddede bir ıssız ada filozofu Turabi
9 maddede bir ıssız ada filozofu Turabi
Son günlerde Doğukan Manço ile yaptığı "aduket" kavgası sebebiyle yarışmadan diskalifiye edilmesi gündemde olan, survivor'un hırçın çocuğu Turabi'yi sizler için mercek altına alalım dedik. O agresif kabuğunun altında tam anlamıyla bir filozof bulduğumuz Turabi'nin özlü sözlerini sizler için derledik. İşte 9 maddede bir ıssız ada filozofu Turabi!
Haber: Oktay Volkan Alkaya - oktay.alkaya@radikal.com.tr / Arşivi

1988 Mersin doğumlu olan Turabi Çamkıran, lise yıllarında break dansa merak salmasıyla kendisine sıradışı bir hayat seçmiş şahsına münhasır bir kardeşimiz. Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü mezunu olan Turabi; Hiphop, Street Dans ve Break Dans dahil olmak üzere pek çok dans türünde yetenekli bir performans sanatçısı. Ancak Turabi sadece sanat değil, sporla da ilgilenen bir genç olarak dövüş sporlarına merak salıp kendini bu yönde de geliştirmiş.

Muay Thai adı verilen bir dövüş sporu maçında aldığı yenilgi sonrasında, bu işi yerinde öğrenmek için Tayland'a giden Turabi burada aldığı eğitim sonrası fiziğini geliştirip kariyerini dövüşçülük üzerine yoğunlaştırdı. Tayland'da pek çok gösteri maçına çıkan Turabi bu dövüşlerden birinde ciddi bir şekilde dayak yedikten sonra yurdumuza geri dönmüş.

2008 yılında, Benimle Dans Eder Misin dans yarışmasına katılıp 3. olan Turabi, Yetenek Sizsiniz Türkiye'de de şansını denemiş. Pek çok klipte rol alan ve konser organizasyonlarından dansçılık yapan Turabi, turneden turneye bir hayat yaşamış.

2014 yılı Turabi için bir dönüm noktası olmuş ve Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışmasında, Gönüllüler takımında yer almış...

Survivor'da aduket kavgası

Bundan sonrasını az çok biliyoruz. Turabi 2014'teki yarışmada çok tartışılan bir isim olsa da diskalifiye olmadan son haftaya kadar gelmeyi başardı ve Survivor'u şampiyon olarak tamamladı. Turabi şimdi de Survivor All-Star'da kaldığı yerden "Turbo Turabi" olarak şovuna devam ediyor. Tartışma içine girmediği yarışmacı bırakmayan Turabi, en son Doğukan Manço ile yaşadığı "aduket" tartışmasıyla yeniden gündeme geldi. Yaptığı hareketlerden sonra diskalifiye olması beklenen Turabi'nin akıbeti henüz belli değil ancak Turabi'nin bir ıssız ada filozofu olduğu kesin. Nasıl mı? İşte size ssız ada filozofu Turabi'nin kamyon arkasına yazılacak nitelikte 9 özlü sözü!