Acilen filmi çekilmesi gereken 6 süper kahraman ve role çok uygun 6 oyuncu

Acilen filmi çekilmesi gereken 6 süper kahraman ve role çok uygun 6 oyuncu
Acilen filmi çekilmesi gereken 6 süper kahraman ve role çok uygun 6 oyuncu
Çağımızın yeni trendi olan "Süper kahraman filmleri"nde yarış kızışıyor. Hazır film şirketleri nasıl öne geçeceğini tartışırken, biz de acilen çekilmesi gereken 6 süper kahraman filmini hatırlatalım istedik. / Yiğitcan Erdoğan

Süper kahraman filmleri, çağımızın en büyük trendi. Artık bunu tartışmanın bir lüzumu yok. Normalde film yapımcılarının suratına bakmayacağı kahramanlar büyük ekrana doğru koşar adım ilerliyorlar (örnek: Ant-Man), bazı stüdyolar da ellerindeki tüm karakterlerin suyunu çıkarıp, küçük Avengers’lar yaratma amacındalar (örnek: Sinister Six). Yani anlayacağınız, kimin elinde süper güç sahibi, kostüm giyen bir karakter varsa, ekrana taşımak için büyük bir yarışa giriyor.
Bu yarış, eninde sonunda şu aşağıdaki 6 süper kahramanın da beyaz ekrana taşınmasına sebep olacak, biliyoruz. Fakat bizce bu taşıma işleminin olabildiğince çabuk olması gerekiyor. Bizce bu aşağıdaki 6 süper kahramanın hemen şimdi filmi çekilmesi gerekiyor, hem finansal olarak, hem de kreatif bir açıdan baktığımızda. Sadece bu önerilerle kısıtlı kalmayalım, bir de üzerine oyuncu önerilerimizi de yapalım dedik. Her zamanki gibi listenin sonunda beğenmediğiniz kahraman-oyuncu eşleştirmelerini söyleyip, kendi önerilerinizi de ekleyebilirsiniz. Buyurun efendim!

1. Captain Marvel


radikal

Neden Filmi Çekilmeli: E çekiliyor zaten. Kevin Feige Marvel'ın Comic-Con sonrası lansmanında müjdeyi verdi. Carol Danvers'ı konu alan bir film 2018'de vizyona girmiş olacak. Şimdilik sadece oyuncusu belli değil, ona da işte bir önerimiz var. Marvel’ın sağlam bir kadın süper kahramana ihtiyacı var. İlk plan Black Widow filmiydi, fakat Scarlett Johansson’un hamileliği, bu planı bir süreliğine askıya almışa benziyor. O halde, hazır Guardians meseleyi uzaya da taşımışken, bizce Captain Marvel en doğru tercih olur. Carol Danvers uzun süredir Marvel evreninin en epik kahramanlarından biri. Beyaz ekranı hak ediyor.

Kim Oynar: Emily Blunt. Blunt Salmon Fishing in the Yemen, Devil Wears Prada gibi filmlerde oyunculuk mahiretlerini konuşturmuştu zaten. Looper ve Edge of Tomorrow sağ olsun, geek kültürüne hitap eden filmlere de uzak değil. Tom Cruise ile çektiği Edge of Tomorrow’da, tam manasıyla bir aksiyon yıldızı olabileceğini de kanıtladı. Bizce rol için her gereksinimi karşılıyor.

2. Nightwing

radikal

Neden Filmi Çekilmeli: Daha önce DC evreninin yapması gereken şeyleri sıralarken, solo bir Batman filmi çekmemeleri gerektiği fikrini belirtmiştik. Bunun sebebi, Nolan filmlerinin henüz çok taze olduğu ve yeni çıkan film ne kadar güzel olursa olsun, Nolan filmlerinin gölgesinde hayatına başlayacağı gerçeğiydi. Fakat yine de ortada şöyle bir gerçek var ki, Nolan tadında bir Batman filmine talep de yüksek… İşte bu ikilemden stüdyoyu bir Nightwing filmi kurtarır. Batman değil, ama aslen Batman.

Kim Oynar: Liam Hemsworth. Joseph Gordon-Levitt aslında The Dark Knight Rises’da bir nevi o rolün girizgahını yaptı ama onunla devam edecekler mi emin değiliz. Olursa adayımız tabii ki odur, fakat olmazsa, Thor’un küçük kardeşinin de role çok müsait olduğu kanaatindeyiz. Hem fiziksel, hem de yetenek olarak.

3. Morbius

radikal

Neden Filmi Çekilmeli: Spider-Man külliyatının en ilginç karakterlerinden biri Morbius. 90’larda yayınlanan çizgi romanın hayranları, Morbius’u çok net hatırlayacaklardır. Kaza sonucu vampire dönüşen ve sadece suçluların kanını emmeye ant içen Morbius, hâla ateşi sönmemiş vampir trendinden alıp başını gidebilecek denli enteresan bir karakter. Filmi çekilmesi için bir de finanssal bir sebep var. Morbius, hakları Sony’nin elinde bulunan nadir kahramanlardan biri. Sony fırsatı tepmek istemeyecektir.

Kim Oynar: Cillian Murphy. Murphy zaten bir süper kahraman filminde, muhteşem bir performans sergiledi. Batman Begins’deki Scarecrow rolü, filmin en ilgi çekici yönlerinden biriydi. Dahası, Murphy kendini kanıtlamış bir aktör olarak, insanların Morbius’a bakıp “ulan yine mi vampir” demelerini engelleyecektir.

4. Nova

radikal

Neden Filmi Çekilmeli: Guardians of the Galaxy’nin oyuncu kadrosundan biliyoruz ki Marvel o filmle Nova Corps konseptini izleyicilerle tanıştıracak. Özünde Green Lantern + Spider-Man olan Nova’nın filmi gelmesi bir anlamda kaçınılmaz anlayacağınız. Üstelik Guardians tutarsa, Marvel’ın önünde yepyeni bir “uzay süper kahramanları” kulvarı açılacak. Ana üçlü Thor, Iron Man ve Cap’in kontratları bittikten sonra yeni süper kahramanlar ekleyecek olan Marvel’a Nova mantıklı bir karar olarak gelmeli.

Kim Oynar: Iwan Rheon. Önce Misfits’te, sonra da Game of Thrones’da karşımıza çıkan Iwan Rheon’un ne derece yetenekli olduğunu herhalde kimse tartışmıyordur, değil mi? Kendisi zaten Misfits’te güçleriyle baş etmekte zorlanan bir süper kahramanı oynamıştı. Nova’da onun biraz daha insancıl tarafını yansıtabileceğine hiç şüphemiz yok.

5. She-Hulk

radikal

Neden Filmi Çekilmeli: She-Hulk, talihsiz derecede ucuz ismi dışında, Marvel evreninin en ilginç karakterlerinden biri bir kere. Fakat tek filmi hak eden tarafı bu değil. Birincisi, Captain Marvel’da dediğimiz gibi Marvel’ın bir kadın süper kahraman filmine ihtiyacı var. İkincisi, Marvel Hulk’a dair oluşan sevgiden de faydalanmak istiyor. Fakat önceki tecrübelerden biliyor ki, Hulk uzun metrajı, çok belli sebeplerden tek başına kaldıramıyor. She-Hulk’ta o belli sebeplerin hiçbiri yok. Bir kere Jen, She-Hulk formunda bilincini koruyabiliyor, yani artık sıkan o “kendimi kontrol edemiyorum, ühü” travmasını silip atmanıza olanak tanıyor. Hulk’tan güzel film çıkmamasının tüm sebepleri yok, ama Hulk’ın Avengers’ta çok eğlenceli olmasının tüm sebepleri yerinde anlayacağınız.

Kim Oynar: Angie Harmon. Rizzoli & Isles’tan tanıdığımız Harmon, rolü çok istediğini zaten dağlara taşlara duyurdu. Dürüst olmak gerekirse çizgi roman hayranı insanlar olarak Harmon’ın role gösterdiği ilgi de hoşumuza gitmiyor değil. Fiziksel olarak müsait olduğu da su götürmez bir gerçek.

6. Black Canary

radikal

Neden Filmi Çekilmeli: Black Canary, DC tarihinin en popüler kadın karakterlerinden biri. Captain Marvel ve She-Hulk için söylediğimiz her şey, Canary için de geçerli, fakat bu ikilinin aksine Black Canary şöyle karanlık, ayakları yere basan bir filme çok daha müsait bir karakter. Doğru yönetmen ve doğru senaristin elinde, içinden adeta bir dişi Dark Knight çıkabilir. Hem Arrow’da zaten girizgahı da yapıldı, ufaktan bir hayran kitlesi de var. Sinema ekranına çok yakışır gerçekten.

Kim Oynar: Yvonne Strahovski. Şimdi eldeki verilere bir bakalım. Strahovski, hem Chuck, hem de Dexter’dan biliyoruz ki oyunculuk yeteneği konusunda eksiği olan bir kadın değil. Bunun üzerine, herhalde herkesin güzelliği ve karizması üzerine mutabık olabileceği nadir oyunculardan. Bugüne kadar da hiçbir rolünde yardıma muhtaç kadın performansı da göstermedi, ne Sarah, ne Hannah ne de Miranda olarak.