Aileden kanser hastası minik kızları için duygulandıran kutlama

Aileden kanser hastası minik kızları için duygulandıran kutlama
Aileden kanser hastası minik kızları için duygulandıran kutlama
Hayat bazen öyle şeylerle çıkıyor ki insanın karşısına, yapılacak her şey, söylenecek her söz kalpte bir sızıya dönüyor. Amerika'da yaşayan 5 yaşındaki kanser hastası kızın ailesinin kızlarının son doğum gününde planladıkları kutlama da bunun bir örneği. Hastalığı çok ilerlemiş olan küçük Lila'nın bir sonraki doğum güne kadar yaşamayacağı öngörüldüğü için, aile kızlarının yaşayamayacağı mezuniyet heyecanını, hatta düğün kutlamasını bile bir kutlamaya sığdırdı.

RADİKAL - Vücudu yeterince kuvvetli olmadığı için doktorlarının tavsiyesiyle kemoterapiyi bırakan küçük Lila May Schow bu 31 Temmuz’da 5 yaşına girdi ama bir sonraki doğum gününe kadar yaşaması maalesef beklenmiyor. Doktorlarının söylediğine göre bu Ekim ayına dek yaşayacak olması bile bir mucize olacak Lila’nın. Durumu öğrenen aile ise kızlarının kalan günlerinde ergenliğinde, genç kızlığında ve yetişkinliğinde yaşayacağı bütün güzel anların kutlandığı bir etkinlik düzenledi.

Lila için beşinci yaş günü partisi, mezuniyet balosu ve hatta bir düğün seremonisi düzenleyen ailenin davetine yaklaşık 1.000 kişi katıldı. Etkinliği Facebook’tan duyuran aile tanımadıkları insanların bile sadece Lila’ya destek olmak için partilerine gelmesiyle oldukça şaşırdı. Bütün bu organizasyon, Lila’ya unutulmaz bir deneyim yaşatmak isteyen gönüllüler tarafından verilen paralarla karşılandı.

Prenses temalı kutlamada Lila kendisi için alınan kostümünü giydi ve kırmızı halıda yürüdü. Disney prenseslerinin de ona eşlik ettiği kutlamada üvey babasının evlilik teklifine evet diye cevap veren Lila, babasıyla Amerikan kültüründe yaygın olan düğün dansını da gerçekleştirdi.


  ETİKETLER:

  Facebook

  ,

  YAŞ

  ,

  Aile

  ,

  Kırmızı

  ,

  genç

  ,

  evlilik