'Akrep'lere hayran olmak için 20 sebep

'Akrep'lere hayran olmak için 20 sebep
'Akrep'lere hayran olmak için 20 sebep
Şerrinden korkulması gereken bir burç olmalarının dışında, sempatik ve komik olmalarıyla da Akrepler özel insanlar. Güçlü karakterlerinin yanı sıra yetenekleriyle de her zaman ön planda olmaları da onları diğer insanlardan ayırıyor. Onlara hayran olmamak elde değil. Neden mi? İşte size 20 sebep!
Haber: Oktay Volkan Alkaya - oktay.alkaya@radikal.com.tr / Arşivi

Kadınıyla erkeğiyle Akrepler göz kamaştıran bir topluluk. Adeta bir yıldızlar karması. Hepsinin ortak özelliği de hayranlarının çok olması. Kimisi dış görünüşüyle, kimisi yetenekleriyle kimisi de karakteriyle hayranlık uyandırıyor. Peki kimdir bu akrepler, nasıl insanlardır?

1. Onunla yola çıkan ihya olurAkrep erkeğinin en önemli özelliklerinden biri kısmetli ve uğurlu olmasıdır. Birisi eğer yol arkadaşı olarak bir Akrep'i seçerse onunla birlikte yükselir. İkisi de mutlu ve başarılı olur. Bir Akrep olan Metin Akpınar'ın yol arkadaşı zeki Alasya ile birlikte yükselişleri buna en güzel örnek değil mi? Neredeyse birlikte bir çağ deviren ikiliyi görünce Akrep bir arkadaş bulası geliyor insanın.

2. Delici bakışları vardırAkrep kadınının en belirleyici özelliklerinden biri bakışlarıdır. Akrep kadını adeta baksa yeter. Gözleri konuşur, konuşturur da. Hipnotize edici bakışları olan Akrep kadınlarına belki de en güzel örnektir Şevval Sam ve gözleri.

3. Varlığı mutluluk sebebidirAkrep burcu erkeğinin sizin yüzünüzü güldürmesi için fazladan çaba göstermesine gerek yoktur. Durduğu yerden bile size mutluluk verir. Buna en güzel örnek Kemal Sunal değil de kim olabilir ki? Onu görmek bile yetiyor yüzümüzün gülmesine

4. Neşe kaynağıdırAkrep kadını çevresinin neşe kaynağı olarak bilinir. Hareketleriyle enerjileriyle mavi boncuk dağıtır gibi neşe saçarlar etraflarına. Misal Suna Pekuysal, misal Whoopi Goldberg saysak daha da çıkar. Akrep kadını varsa etrafınızda ihtiyacınız olan moral ondadır, gidin alın.

5. Kin tutmaz


Akrep erkeği tersi pis olsa da kin tutan bir yapıya sahip değildir. Medeni ve karakterlidir. Yıllar önce Arif'in attığı efsane golle ele güne mahçup olan, sinirden köpüren Peter Schmeichel buna en güzel örnektir. Ne güzel efendi gibi yıllar sonra bir araya geldi Arif'le. Adam gibi adam.

6. AzimlidirAkrep erkeğini hayatta tutan şeylerin başında ise azmi gelir. Bir şeyi kafaya koyarsa yapar. Yapana kadar rahat durmaz. Hayatını adar bir amaç uğruna. Misal Leonardo Di Caprio, yıllar geçti, filmler geçti hala Oscar alamadı ama pes etmedi. Her sene, yine yeni yeniden deniyor. Gözleri doluyor, yutkunamıyor ama yılmıyor. Örnek alınası biz azim gösteriyor.

7. Sağı solu belli olmaz


Akrep kadını güzel ve asil görünüşünün altında dengesiz bir ruh hali saklayabilir. Öyle ki hiç ummadığınız anda sizi şaşırtabilir o yüzden ayağınızı denk almanız ve onu dikkatli izlemeniz gerekir. Bunun en bilinen örneklerinden hanım hanımcık görünen Winona Ryder'ın, iflah olmaz bir kleptoman olmasıdır. Ryder, istem dışı hırsızlık rahatsızlığı yüzünden başını pek çok kez belaya soktu.

8. Kendi tarzının insanıdırAkrep erkeğinin kendine has bir tarzı vardır. Onun elinden çıkan bir işi anında anlarsınız. Misal usta yönetmen Martin Scorsese, onun elinden çıkan bir filmi, sinemadan anlayan gözler anında tespit edebilir.

9. Tek başına hükümettir


Akrep kadını aynı zamanda güçlü karakteri ve duruşuyla da etrafındakileri kontrol etmesini bilir. Onu yıkmak devirmek hemen hemen imkansızdır. Buna en güzel örneklerden biri Hillary Clinton'dan başkası olamaz. First Lady olarak dünyaya adını duyurduktan sonra siyasi hayatına tam gaz devam eden Clinton'u ne kocasının seks skandalı, ne de ona yönelen sert eleştiriler durduramadı. Hükümet gibi kadın derler ya, öyle bir kadın işte kendisi.

10. Şirinlik abidesidirNasıl ki Akrep kadınları sempatikse, erkekleri de bu konuda hiç geri kalmazlar. Onları görünce yanaklarını sıkasınız gelir, misal usta oyuncu Vahi Öz, misal Danny DeVito. Milletler farklı, kültürler farklı ama tarz neredeyse aynı. Dünya şekeri, şirinlik abidesi insanlar.


11. Türünün tek örneğidir
Akrep kadınlarının her biri adeta türünün tek örneği insan evlatlarıdır. Onları taklit etmek, onlara benzemeye çalışmak zordur. Bir şekilde farklılık yaratırlar ve biricikliklerini korurlar. Bunun en güzel örneği, farklı müzik tarzı ve sesiyle Björk değil de kim olabilir?


12. Arı gibidirAkrep erkeği çalışkan bir karaktere sahiptir. Kimi zaman işkolik olduğu bile söylenebilir. Özellikle son yıllarda gerek dizi gerekse sinema çalışmalarıyla setten sete koşan Matthew Mcconaughey bunun en güzel örneklerinden biri. Adeta yorulmak nedir bilmeyen Mcconaughey, çalışkanlığının karşılığını Oscar ödülünü kaldırarak almasını da bildi.

13. ÖzgürdürAkrep kadını özgürlüğüne diğer bütün kadınlardan daha fazla düşkündür. Cinsel tercihini hiçbir zaman saklamayan Jodie Foster da, özgürlüğünü doya doya yaşamasını bilen kadınlardan. Foster, kız arkadaşı Alexandra Hedison ile dünya evine girerek özgür tercihini resmiyete de döktü.

14. Şarap gibidirAkrep kadını yıllandıkça ayrı bir güzellikle karşınıza çıkar. Her yaşta bir başka güzeldir. Sophie Marceau da bunun örneklerinden biri. Her yaşta beğeni toplamayı başaran oyuncu, 50'sine merdiven dayamasına rağmen hala formunda.

15. Efsane olurAkrep erkeği, iz bırakır ve efsane olur. Misal Alain Delon, ismi hala bir ekolü temsil eder. Yeni nesilin ne onu izlemişliği vardır ne de belki kim doluğunu bilmez çoğu kişi, ama adı geçtiğinde herkes ceketini ilikler.

16. Pes etmez

Akrep kadını asla güzel olmaktan vazgeçmez. "Aman yaşımız geldi artık kocadık gittik" onun diyeceği laf değildir. 1961 doğumlu Meg Ryan da bir zamanların efsane olmuş güzellerinden. Ancak aradan geçen yılların getirdiği yaşlılık etkilerine asla pes etmedi. Botoks ve estetikle hep güzel kalmaya çalıştı. Başardı mı? Tartışılır. Ama o asla pes etmedi.

17. DuygusaldırAkrep erkekleri sempatik görünümlerinin altında bir şiir adamı saklarlar. Her ne kadar yüzleri güldürseler de pek yansıtmadıkları bir duygusal yönleri vardır. Misal Yılmaz Erdoğan.

18. İz bırakırAkrep kadınları iz bırakırlar. İsimleri bir sembol, hayatları bir örnek olur. Hindistan tarihinin en tartışmalı isimlerinden olan Indira Gandhi, Pakistan savaşı olsun, hakkında açılan davalarla olsun çalkantılı bir siyasi hayata imza atan Gandhi, gerek partisi içinden gerekse parlamentodan sürkeli bir muhalefet ile mücadele etmek zorunda kalmış ve bunun sonucunda ortaya çıkarttı baskıcı rejimle halkın belli bir kesimini isyana sürüklemiştir. Suikaste kurban giden Gandhi, iz bırakan Akrep kadınlarına önemli bir örnektir.

19. Dünyayı hayran bırakırlarAkrepler bir şekilde bütün dünyanın kendilerine hayran olacağı bir yetenek ortaya koymaya çalışırlar. Pele gibi... Dünyanın gelmiş geçmiş en iki oyuncusundan biri olarak gösterilen Pele, çağlara meydan okuyan bir yetenek. Topu ayağına aldığında bütün dünyanın gözünü üstünde toplayan bir idol olan Pele, kıl payı Akrep burcu olanlardan.

20. Her zaman daha iyisini yaparlarPele olur da Maradona olmaz mı? Akrepler başarılı olmalarının yanı sıra, kendilerinden önce başarılı olanlardan daha iyisini yapmak için de çabalarlar. Pele'nin ardından onun tahtını sarsan Maradona gibi. Dünyanın en iyi iki futbolcusundan diğeri olan efsane 10 numara da bir akrep.