Aksaray esnafına geçmiş olsuna gidiyorlar

Aksaray esnafına geçmiş olsuna gidiyorlar
Aksaray esnafına geçmiş olsuna gidiyorlar
Aksaray esnafı bakkalda çıkan kavga sonucu bir İrlandalı turist tarafından dövülmüştü. Yenilgiye uğrayan Aksaray esnafının yaralarını sarmak için Facebook'ta 'Aksaray esnafına geçmiş olsun ziyareti' etkinliği oluşturuldu.
Haber: Naz Vardar - nazvardar93@gmail.com / Arşivi

RADİKAL - İrlandalı turistin dayaktan geçirdiği Aksaray esnafına geçmiş olsun ziyareti için Facebook’ta etkinlik oluşturuldu. 30 Ağustos Pazar günü 23:49’da gerçekleşecek etkinliğe şimdiye kadar 1900 kişi gideceğini belirtti.

Geçmiş olsun ziyareti, İrlandalı turistin hezimete uğrattığı Aksaray esnafının yaralarını sarmak için kurulan bir Facebook hayran sayfası tarafından düzenleniyor. İrlandalı turistin destekçilerinin çoğunluğunu oluşturduğu katılımcılar arasında ziyarete erkek gibi dövüşen İrlandalı abi maskesiyle gitmeyi ya da direkt kendisini götürmeyi önerenlerin yanında bunun İrlanda etnik kimliğine mal edilmemesini rica edenler de var.

Etkinlik sayfasına yorum bırakanlar arasında özellikle çizgili tişörtlü ve iki dişi kırılan Aksaray sakini abinin acısına “Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor/ Bir su uğruna, yâ rab, ne esnaflar batıyor” dizeleriyle ortak olup diş tedavisi için para toplanmasını önerenler de dikkat çekiyor.

 

Kuveyt asıllı İrlandalı turist Mohammed Fadel Dobbous’un Aksaray’da kaldığı otelin yanındaki bakkalda su şişelerini devirmesi üzerine kavga çıkmıştı. Sopayla saldıran bakkal sahibine Aksaray esnafı da dahil olmasıyla boks deneyimi olan turistin bütün esnafı dövdüğü görüntüler Türkiye gündemine oturmuştu.

İrlandalı turist o kavgayı anlattı

Aksaray esnafı isyanda: O yumruğu yiyen arkadaş sokağa çıkamıyor

Bütün esnafı döven 'İrlandalı boksör' aslen Kuveytliymiş!