Annesi için pembe giymek isteyen futbolcu ligi dize getirdi!

Annesi için pembe giymek isteyen futbolcu ligi dize getirdi!
Annesi için pembe giymek isteyen futbolcu ligi dize getirdi!
Amerikan futbolu, doğası itibariyle sert bir spor olarak bilinir. Amerikan futbolcuları genelde kaba, sert, katı yürekli adamlar olarak anılır. Ancak hiç de dışarıdan görüldüğü gibi olmadıklarını özel hikayeler karşımıza çıktıkça anlıyoruz. DeAngelo Williams da o özel hikayelerden birinin kahramanı.

RADİKAL - 32 yaşındaki DeAngelo Williams, NFL olarak bilinen Amerikan Futbol Ligi'nin en başarılı sporcularından biri. 8 sene boyunca Carolina Panthers takımda forma giyerek efsaneleşen sporcu, şimdilerde Pittsburgh Steelers takımında oynuyor. Onu dünya gündemine taşıyan şey ise sahadaki performansından ziyade rahmetli annesi için yapmak istediği bir şey oldu.

DeAngelo Williams 2014'ün sonlarında annesini meme kanseri yüzünden kaybetmenin şokunu hala yaşayan acılı bir evlat. Williams, annesini çok sevdiği için kaybettiğinden bu yana hayatında büyük sıkıntılar yaşamış. Önce yıllardır oynadığı takımdan ayrılarak yeni bir takıma geçmiş, kafasını dağıtmak ve annesinin kendisini desteklediği o takımdan uzaklaşmak istemiş.

Sonrasında sahada konsantrasyonunu sağlaması uzun zaman almış. Ancak bir şekilde ayağa kalkmış Williams ve şimdi hem annesini anmak hem de meme kanserine karşı bir şeyler yapmak istiyor. Hangimiz annemiz için bir şeyler yapmak istemeyiz ki? Her hafta sahaya çıkıp dünyanın en sert sporunu yapan, yeri gelince rakibinin kaburgalarını kıran bir dev bile annesini canından çok sever, hele ki annesi her maçta onunla sahaya çıkıp onu destekliyorsa...

NFL, Ekim ayı boyunca meme kanserine dikkat çekmek amacıyla sporcuların pembe giymesine izin veriyor. Bütün futbolcular, pembe aksesuarları Ekim ayı boyunca kullanabiliyorlar. Hatta statlar bile pembeye boyanıyor.

Williams da bu kampanyayı genişletmek ve bütün seneye yaymak istedi. Tek yapmak istediği, üstünde meme kanseriyle savaşmaya destek mesajı içeren pembe bir tshirt taşımaktı. NFL ne cevap verdi dersiniz? "Hayır". Beklemediği bir şekilde veto yiyen Williams, ABD'de sosyal medya kampanyalarıyla desteklendi ama sonuç değişmedi. Eğer NFL sosyal medya baskısına rağmen Williams'ın dileğini yerine getirmiyorsa, Amerikan futbolunun o katı imajını kim nasıl kırabilir ki?

Williams gibi koca yürekli bir adamsanız kırarsınız! Williams, NFL'nin zalim kararına karşı çıktı ve pembe giyemese de saçlarını pembeye boyadı. Kariyeri boyunca sahaya pembe saçlarıyla çıkacağını ilan etti. NFL de annesini bu kadar çok seven bir adama karşı daha fazla duramadı ve onun saçlarını boyamasına destek olmak amaçlı bir reklam filmi çekerek bunu bir kampanyaya dönüştürdü. Koskoca bir futbol ligini dize getiren Williams'ın yer aldığı reklam filmi şimdilerde sosyal medyada izlenme rekorları kırıyor. Ne diyelim, anne sevgisine yasak konulmaz, bu da sana ders olsun NFL!