Artık yiyecek ve içeceklerden sanat yapıyor

Artık yiyecek ve içeceklerden sanat yapıyor
Artık yiyecek ve içeceklerden sanat yapıyor
Sizi Giulia Bernardelli ile tanıştırmak isteriz. 27 yaşındaki İtalyan sanatçı, dökülen ya da bardağın dibinde kalmış kahveden, masaya akmış reçelden sanat icra ediyor. 'Nasıl olur?' demeyin, Instagram'da fenomenleşen Bernardelli'nin ortaya çıkarttığı eserleri oldukça dikkat çekici.

Giulia Bernardelli akademik eğitimini  Bolonya Güzel Sanatlar Akademi’inde tamamlamış. Şu an bir müzede çocuklarla birlikte çalışmakta olan Bernardelli’nin artık yiyecek ve içecekler yaptığı resimler bu ara sosyal medyada sıkça paylaşılınca, sanatçının Instagram hesabını takip eden kişilerin sayısı da artmaya başlamış.

Huffingtonpost’a verdiği röportajda, ‘Resim fırçasını doğanın bize sunduklarıyla değiştirmeye karar verdim; yaprak, dal ya da yalnızca yemek artığı… ‘ diyen Bernardelli, yaptığı resimleri asla önceden planlamadığını da eklemiş; ‘Sabah kahvaltıda yaparken bir kedinin reçelin üstünde yürüyüp pati izlerini bıraktığını hayal ediyorum mesela.’

Sanatçının yarattığı eserleri gördükten sonra her gün kullandığımız materyallerin potansiyelini farketmekte oldukça başarılı olduğunu söylemek mümkün.

 


  ETİKETLER:

  instagram

  ,

  Yemek

  ,

  Resim

  ,

  Sabah

  ,

  sosyal