Avengers: Age Of Ultron'un 3. fragmanı geldi, VISION diyoruz arkadaşlar VISION!

Avengers: Age Of Ultron'un 3. fragmanı geldi, VISION diyoruz arkadaşlar VISION!
Avengers: Age Of Ultron'un 3. fragmanı geldi, VISION diyoruz arkadaşlar VISION!
Marvel bombayı dün gece patlattı. Maşallahlık, inşallahlık 3. fragman geldi ve fark etmeyenler için bir kez daha vurgulayalım: Finalde gelen Vision için daha büyük şeyler planlanıyor sanki! / Yiğitcan Erdoğan

Dün gece patlattı bombayı Marvel. Uzun zamandır filmle ilgili yeni bir duyurunun, yeni bir gelişmenin yaşanmasını bekliyorduk. Sağ olsun Robert Downey Jr bizi büyük şeylerin beklediğine inandırmıştı. Önce resmi afiş geldi, sonra karakter afişleri patladı; ondan sonra set röportajları dağılmaya başladı internete. En sonunda da Marvel dün gece resmi YouTube kanalına büyük topu bıraktı: Avengers: Age of Ultron’un 3. fragmanı. Ve sevgili arkadaşlar, maşallahlık, inşallahlık bir fragman bu.

Öncelikle şunları söyleyelim; detaylı bir “breakdown” yazısını gün içerisinde yazmayı planlıyoruz; gelin görün ki ilk başta değinmemiz gereken bazı şeyler var. Birincisi, fragman öncekilerin hepsinden farklı görüntüler içeriyor. Hatırlayacaksınız, ikinci fragman çoğunlukla ilkinin yer verdiği sahneleri kullanıyordu. Hatta düz gözle, ikinci fragmana ilkinin remake‘i desek pek bir şey eksilmezdi hayatımızdan. Fakat Marvel bu sefer elini korkak alıştırmamış. Neredeyse hemen hemen hiçbir sahne önceki fragmanlar ve sneak peek’lerde gördüğümüz şeylerden oluşmuyor. Tonla yeni içerik var; ve bunların merkezinde de tek bir adam duruyor: Ultron.

Fragman Ultron ağırlıklı olmuş. Cidden. Bu da zaten yeni fragmanın önceki iki selefinden farklı yaptığı şeylerin başında geliyor. Önceki iki fragman, “ulan zaten Avengers bu, filmi anlatmaya gerek yok, biz teorileri kopartalım” mantığıyla yapılmıştı. Bu ise daha ziyade “ilk iki fragmanla geek’leri coşturduk, şimdi de normal insanlara meramımızı anlatalım” diyerek tasarlanmış, mevzuları daha Bilal’e anlatır gibi anlatan bir video. O yüzden kendini Avengers ile ilgili medya karartmasına alma niyeti olan varsa baştan uyaralım; fragman konuyu genel hatlarıyla çok açık ve net bir biçimde tasvir ediyor.

Peki iyi mi? Arkadaşım manyak mısınız? Dün geceden beri üç beş kere izlemişimdir herhalde. İlk filmdeki Tom Hiddleston bonusuyla canlanan Loki’nin esamesi okunmayacak o belli oldu bir kere. Çünkü Ultron daha bu fragmandan bile şahane gözüküyor. O şahane gözüktüğü için, her şey daha bir acayip, daha bir etkileyici geliyor. Ve tabii ki, finalde gelen Vision var ortada. O Vision ki, bu derece gizlenmiş olması beni şahsen acayip heyecanlandırıyor. Büyük şeyler planlıyorlar gibi sanki onun için… Baya baya büyük şeyler…

Buyurun!