Baba oğul ilişkilerini geliştirecek 5 aktivite

Baba oğul ilişkilerini geliştirecek 5 aktivite
Baba oğul ilişkilerini geliştirecek 5 aktivite
Baba oğul ilişkilerinin sağlıklı bir tempoda ilerlemesi, toplumun önemli yapıtaşlarından birisi. Söylediklerinizi anlamayan bir oğlunuz varsa, belki de problem onunla iletişime geçmek için kullandığınız yöntemlerdedir... #25Aralık

RADİKAL - Oğlunuzla iletişim problemleri yaşıyorsanız, ilişkinize yeterince önem vermiyor olabilirsiniz. “Söylediğim şeyleri neden bir türlü anlamıyor” deyip kendinizi harap edeceğiniz yerde, ilişkinizi yeniden güçlendirmeye çalışmalısınız. İşte oğlunuzla yeniden yakınlaşmanızı sağlayacak 5 aktivite!

1. Okçuluk kursuna gidin

radikal

Türklerin Uzak Asya'dan dörtnala geldiği günlerden beri en önemli meziyetlerinden birisi okçuluktur. Atalarımız sadece yerde sabit dururken değil, at üstünde giderken bile müthiş atışlar yapar, yüzlerce metre ötedeki hedeflerini vururlarmış. Oğlunuzla beraber okçuluk kursuna gitmek hem ona kadim geleneklerimizi hatırlatmanızı, hem de yarın öbür gün insanlara hava atabileceği bir meziyet kazandırmanızı sağlayabilir.

2. Diksiyonunuzu geliştirin

radikal

Oğlunuzun sesli harflerin tamamını ‘ı’ şeklinde telaffuz etmesinden ve size sürekli ‘bıbıcım’ demesinden yorulduysanız, onu bir diksiyon kursuna göndermek iyi olabilir. Tabii ideal olanı bu kursa oğlunuzla beraber gitmeniz. Zira iletişiminizde bir sorun varsa onun sizi anlamaması kadar, sizin meramınızı anlatamamanız da etkili olabilir.

3. Sudoku gibi zihin geliştiren bulmacalar çözün

Sudoku, geçerliliği Uzakdoğulu uzmanlar tarafından da kanıtlanmış, enfes bir zihin geliştirme oyunudur. Başınıza gelebilecek şeyleri kolayca öngörmek ve önleminizi çabucak almak becerilerinizi bu sayede geliştirebilirsiniz. Sudoku oynamak aynı zamanda oğlunuz için de güzel bir zihin cimnastiği olacak, IQ’su yükselecek, siz daha “leb” demeden “ÇORUM” diyebilecek kadar zeki hale gelecektir.

4. Halı saha maçı yapın

Oğlunuzla en son ne zaman bir halı saha maçı yaptınız? Oğlunuzun takım oyununu daha iyi öğrenmesi ve hem zihinsel, hem de fiziksel gelişimi açısından onunla sık sık futbol maçları yapmak, eşi dostu toplayıp sahaya atılmak iyi bir fikir olabilir.

5. Ona vakit ayırın, değerli olduğunu hissettirin

Diğer kardeşlerini ona karşı kayırmayın, oğlunuza değerli olduğunu her zaman hissettirin. Sizin için bir iş yapsın diye ona görev verdiyseniz, bunu yerine getirmesi için ona vakit tanıyın ve ona güvendiğinizi bilmesini sağlayın.

Bonus 1: Ona sizin için çok önemli bir aile yadigarını ya da eşyanızı emanet edin

Unutmayın ki bazı şeyler oğuldan babaya değil, babadan oğula geçer. Bu bir eşya da olabilir, sahip olmaktan övündüğünüz bir erdem de… Ona sizi her zaman hatırlayacağı bir şeyi emanet edin ve isminizi taşımaktan onur duymasını sağlayın

Dünyanın en ilginç 5 havuzu

Akıllı telefonla 5 adımda günü sıfırlamanın yolları
 

Evinizde para saklamak için 5 kuytu köşe önerisi

Gülmekten Öldüren 5 telefon kaydı
 


  ETİKETLER:

  Futbol

  ,

  IQ

  ,

  Aile

  ,

  Asya

  ,

  Para

  ,

  Aktivite

  ,

  Telefon

  ,

  Hava

  ,

  iletişim

  ,

  ,

  zaman

  ,

  Uzak

  ,

  Karşı