Banka hırsızları yakayı Facebook'ta ele verdi!

Banka hırsızları yakayı Facebook'ta ele verdi!
Banka hırsızları yakayı Facebook'ta ele verdi!
Hırsızların hayatı daha önce defalarca kitaplara ve filmlere konu olmuştur. Robin Hood gibi zenginden çalıp fakirlere dağıtan hırsızlar kahraman olarak görülmüştür. Ancak aslında çoğu zalım olan hırsızlardan bazıları da düştükleri komik durumlarla dünya gündemine oturabiliyor. İşte o hırsızlardan ikisi geçtiğimiz gün yakayı ele verdiler...

RADİKAL- 24 Ağustos'ta ABD Ohio'da sıradan bir gün yaşanıyordu ki Savings bankasına giren biri erkek biri kadın iki genç hırsız ortalığı karıştırdı. Siyah bir kapişonlu mont giyen erkeğin, suç ortağı sevgilisiyle soyduğu bankanın güvenlik kamerası olanları saniye saniye görüntüledi. Bankadan tam 250.000 dolar çalınmıştı! İşin komiği hırsızlık sırasında ne bir maske ne de en azından bir kadın çorabı bile takmayan hırsızların yüzleri açıkça görülebiliyordu. Yani hırsızların son derece vurdumduymaz oldukları her hallerinden belliydi ancak henüz ne kadar vurdumduymaz olabileceklerini kanıtlamamışlardı!

Aradan bir aya yakın bir süre geçtikten sonra polis hırsızları bir türlü yakalayamamıştı. Ta ki sosyal medya devreye girene kadar. 28 yaşındaki John Mogan adlı genç, Facebook'ta pervasızca çaldıkları parayla neler yaptıklarını paylaşmaya başlayınca işin rengi değişti. Mogan Facebook'ta paylaştığı bu fotoğraflarla kendisini de, 24 yaşındaki sevgilisi Ashley Duboe'i de kelimenin tam anlamıyla yaktı!

Soygundan sonra vücudunu dövmelerle doldurduğu görülen Mogan'ın bu parayı nereden bulduğunu merak eden sosyal medya arkadaşları yaptıkları yorumlarda "Nasıl zengin oldun?" gibi sorular soruyorlardı. Ama tüm arkadaşları aslında parayı nereden bulduğuna emindi çünkü Mogan'ın oldukça şaibeli bir geçmişi vardı...

2010'da da bir banka soygunu olayına adı karışan Mogan, hapisten çıkalı çok da fazla uzun süre geçmediği için şüpheler hemen onu ele vermişti. Öyle ki Mogan hapisten daha 19 Temmuz'da çıkmıştı!

Sosyal medya üzerindeki paylaşımların elden ele dolaşması uzun sürmemiş ve fotoğraflardan bazıları, soygunu araştıran polislerin Facebook duvarlarına bile düşmüştü! Facebook'ta ikilinin izini bulan polisler tarafından yakalanan şaşkın hırsızlar, şimdi şehir hapishanesinde yargılanacakları günü bekliyorlar.